Jágr sehrál trapnou komedii s Babišovými novináři

Andrej Babiš s Jaromírem Jágrem (FB A.Babiše)

Andrej Babiš s Jaromírem Jágrem | FOTO: FB A.Babiše

Jaromír Jágr byl po velkou část své kariéry vnímán pouze jako fenomenální hokejista. Poslední roky se však začal angažovat i jako maskot Andreje Babiše a Miloše Zemana. Tím ztratil mnoho svých fanoušků, ale spekuluje se o tom, že mu to bylo dostatečně vynahrazeno. Nyní se Jágr opět ukázal jako věrný obhájce všeho, co se týká našeho premiéra.

O nezávislosti médií, která spadají pod vydavatelství Mafra, už zřejmě nemá cenu debatovat. Za několik let, co deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny vlastní Andrej Babiš, se tyto dříve respektované tituly vyprofilovaly jako stranické deníky hnutí ANO. Mnoho novinářů kvůli tomu redakce opustilo, některé známé osobnosti odmítají s Mafrou jakkoliv spolupracovat.

Eric Drooker

Přesto se Babiš stále snaží tvrdit, že MF DNES a Lidovky nijak neovládá. Velmi okatě k rozšíření této lži měl pomoci i Jaromír Jágr. Ten zatím premiéra nikdy nezklamal a vždy, když bylo potřeba, přispěchal mu na pomoc. Při volební kampani, při ostudě s Čapím hnízdem, i teď, kdy se řeší Babišův střet zájmů.

Populární hokejista v rozhovoru pro MF DNES ze 14. 2. odpovídal i na zcela trapnou otázku, která nemá s tématem interview nic společného. Novináři z Babišova deníku se totiž Jágra nepochopitelně ptali, zda mu nevadí, že jsou z Mladé fronty DNES. To samozřejmě hokejista věděl už před začátkem rozhovoru, ale nechal se na tuto směšnou hru nalákat.  Po zodpovězení prvních čtyř otázek tedy došlo na „nedomluvený“ úsek o neovlivňování média Andrejem Babišem a „vydřenou“ objektivitu.

Část rozhovoru:

Jsme z Mladé fronty DNES.

A jak to tam funguje? Můžete si psát, co chcete?

Ano, nikdo do toho nezasahuje.

A proč všichni říkají, že si nemůžete psát, co chcete?

Asi proto, že to tak funguje jinde… My se můžeme hájit jen prací, která je za námi.

To je důležité.

Vždyť to ale sám znáte, ne?

Ale když řeknou něco o mně, tak rozdíl je, že mě jako Jaromíra Jágra to nezabije, nezajímá mě to. Ale když to řeknou o novinářích, tak je to špatně.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]