Jágrův lexikon. Přečtěte si abecedu ze života slavného hokejisty

(Profimedia)

FOTO: Profimedia

Abeceda vytvořená z osobnosti, porušující na sklonku famózní kariéry všechny fyzikální zákony. V padesáti letech, jež Jaromír Jágr právě oslavil, hraje pořád hokej na vrcholné úrovni.

Absolutoria

Člen Triple Gold Clubu, jenž sdružuje hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže – Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa. Člen Síně slávy českého hokeje, po Wayne Gretzkym historicky druhý nejlepší mezi všemi hokejisty NHL co do počtu kanadských bodů. Pětinásobný držitel Art Ross Trophy (vítěz kanadského bodování), trojnásobný vítěz Lester B. Pearson Trophy (nejužitečnější hráč ligy dle hlasování hráčů) a dál namátkou Hart Memorial Trophy (nejužitečnější hráč ligy), Bill Masteron Memorial Trophy (cena za oddanost hokeji). Stačí?

Babiš

Celebrity a reklama, to jde k sobě, ale když jsme Jardu, který dřív podporovával ODS, spatřili u stánku, kde Babiš griloval ve stánku kuře plné vody, bylo nám, jako kdyby nás praštil hokejkou mezi oči. V roce 2013 použil předseda hnutí ANO zbožňovaného Jardu jako koblihu a my si říkali, jestli je to fakt ten kluk, co měl ve škole v žákovské knížce fotku Ronalda Reagana.

Casino

Vlastně je to pochopitelné. V sezoně je to zápas – letadlo – spánek – trénink – zápas – letadlo, a tak pořád dokola osm měsíců. Jakmile se kolotoč zastaví, potřebujete si vyčistit hlavu. Někdo vezme na procházku psa, jiný odjede do casina ve Vegas, kde dokáže za jediný večer prosázet 200 tisíc dolarů (cca 4,78 milionu Kč). Hazardér z Hnidous je podle různých žebříčků považovaný za devátého největšího gamblera v dějinách sportu.

Dřepy

Asi byste si nepřáli, aby vás Džegr kopl do zadku. Ten chlap má tak silné nohy, že jej nepovalili ani dva obránci, kteří na něm viseli jako kdysi Andrea Verešová, než zakročila maminka Anna. Takové stability dosáhne pouze člověk, který od osmi let dělá denně 2 000 dřepů a sto kliků. Ďábel génia spočívá v detailech. Tohle byl jeden z nich.

Energie

Tak se jmenuje kladenská stavební firma, v jejímž vedení seděl dlouhá léta  Jágrův otec. Vloni jej na pozici místopředsedy představenstva nahradil syn. Sportovec rovněž převzal spoluvlastnický podíl – akcie o hodnotě zhruba 70 milionů korun. Stane se v budoucnu z Jardy developer?

Fanoušci

U fotky z…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články