Jak Babiš strávil zbytečný týden v Asii, aby se schoval před Evropskou unií

Andrej Babiš na cestách (FB AB)

Andrej Babiš na cestách | FOTO: FB AB

Víte, proč jsou sociální sítě předsedy vlády Andreje Babiše plné fotografií z Thajska a Indie? A proč zrovna teď? Když vynecháme premiérovo sdělení, že je na státní návštěvě kvůli byznysu, nikoli kvůli politice, je tu ještě jeden, skutečný, důvod: Babišův tým tuto cestu zařídil, protože jinak by předseda vlády jel do Štrasburku představit českou vizi o budoucnosti Evropské unie. Ale protože za prvé žádnou vizi nemá a za druhé by musel čelit nepříjemným otákám, raději odjel.

Debaty o budoucnosti EU se již zúčastnili mnozí státníci. Žádný neodřekl. Když konečně přišla řada na Babiše, do Štrasburku odmítl jet. Viktor Orbán musel na plénu Evropského parlamentu vyslechnout mnoho nepříjemného, jenže maďarský premiér se nebojí. Ten český ANO.

A tak čeští voliči sledují tuzemské vrtěti psem. Předstírání úspěchů, nová letecká linka… A hlavně spousta fotek a příspěvků na sociálních sítích. Aby se zapomnělo na to, co by měl Babiš skutečně řešit, tedy na pozici České republiky ve společenství našich nejbližších a nejdůležitějších partnerů.

Jenomže těžko by mohl Andrej Babiš zlepšovat postavení Česka v EU, když je to právě Evropská komise, kdo právě provádí audit v jeho firmách, když se na plénu řeší jeho střet zájmů a také se o něm hlasuje nebo když všichni vědí, že Babiš připravil evropské dańové poplatníky o padesát milionů, aby si mohl postavit Čapí hnízdo.

S tím, jak budou Babišovy problémy pokračovat, budou asi pokračovat bizarní zahraniční cesty vydávané za úspěch. A tím, kdo nakonec na osobní potíže doplatí nejvíce, bude Česká republika a její obyvatelé. Bohužel.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]