Už dnes! Přijďte na vernisáž výstavy „Noviny podle Babiše“

(FORUM 24)

FOTO: FORUM 24

Když Andrej Babiš v roce 2013 koupil vydavatelství Mafra, mnozí pozorovatelé již věděli, že jde o velký problém zejména pro českou demokracii, protože oligarcha mířil mílovými kroky do politiky, ale samozřejmě i pro českou mediální krajinu. Všechno se splnilo a deník FORUM 24 a spolek Free Czech Media od 14. června pořádají výstavu titulních stran MF DNES a Lidových novin. Přijďte se podívat na výstavu „Noviny podle Babiše“! Dorazit můžete i na vernisáž. Katalog k výstavě zakoupíte ZDE.

O co půjde?

Možná si také vzpomínáte na různé bizarnosti, které v Babišových novinách vyšly. „Ryby v Česku mění pohlaví“, „Zpráva OLAF kolem Babiše jen našlapuje“, PR text o asistované reprodukci, ve které Babiš podniká, útoky na názorové oponenty… Na místě si budeme moci prohlédnout nejkřiklavější příklady manipulací, zakrývání skutečnosti a prostě a jednoduše zničených novin. Navazujeme tak na sérii šedesáti přednášek po celé České republice.

Kde a kdy?

Výstava „Noviny podle Babiše“ bude k vidění od 14. června do 30. června 2022 v Písecké bráně v Praze, na adrese K Brusce 5, 16000 Praha 6.

V úterý 14. června od 18:00 se koná vernisáž spojená s debatou, na kterou je možné se zaregistrovat na e-mailu [email protected]

Jeden příklad za všechny. Titulní strana Lidových novin po zveřejnění jedné z Babišových kauz:

Podpořte nás!

Pokud chcete podpořit konání této výstavy, kterou bychom po jejím skončení rádi instalovali i v dalších městech, přispějte nám na naši veřejnou sbírku 4095439339/0800. Podpoříte tím nezávislou žurnalistiku, která brání oligarchizaci České republiky. Právě Babišovy noviny jsou tím nejtransparentnějším příkladem této oligarchizace. Děkujeme.

Chcete výstavu, případně besedu uspořádat ve vašem městě či obci? Napište nám!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články