Jak Babiše opět brání komentátor v jeho vlastních novinách

ČTK

Jízdárna v rekreačním areálu Farma Čapí hnízdo | FOTO: ČTK

Josef Mlejnek jr. napsal text do Lidových novin Andreje Babiše. Zamyslel se v nich nad kauzou Čapí hnízdo téhož Andreje Babiše. Že vás závěry žalobců poněkud rozladily? Nebojte se! Pan Mlejnek junior přináší optimismus a radost. Konečně tu totiž bude normální politika.

Takže zaprvé. Pan Mlejnek upozorňuje na to, že problematické kauzy a ovlivňování justice tu byly vždycky. Nepříliš překvapivě tuhle praxi podle něj razila hlavně zlá, tradiční strana ODS. Sice ještě nikdy nebyl premiérem největší podnikatel v zemi, který vlastní média, ale to nevadí. Je to v podstatě totéž, historie se opakuje, hysterie netřeba.

A pak je tu vrchol textu z propagandistického oddělení Agrofertu. Opozice totiž přece nemá program, je to jednom antibabiš. Tedy slovo, které pro své kritiky vymyslel právě Babišův tým, kterému se velmi hodí dopředu zdiskreditovat kohokoli, kdo by vyjádřil pochybnosti o tom, zda je v pořádku mít takového předsedu vlády.

„Podzim, který měl být horký a jenž měl Babišovi definitivně zlomit vaz, tak může naopak definitivně pohřbít dlouholetou strategii většiny opozičních stran, postavenou především na antibabišismu a zejména na mantře o nepřípustnosti politické spolupráce s trestně stíhanou osobou,“ zamýšlí se Mlejnek. Takže všechno OK, Babišovi nikdo vaz nezlomí a i Lidovky pojedou dál.

“ Možná opozici konečně donutí vymezovat se vůči vládě primárně na tématech, jako jsou daně, důchodová reforma či boj se suchem, předkládat jiná, lepší řešení a dokázat je obhájit před veřejností. A tudíž dojde k návratu normální politiky. Pachuť asi zůstane, ale pochybnosti ohledně nezávislosti, nestrannosti nebo míry účelovosti policejního vyšetřování a soudního líčení, je-li na tapetě – přímo i nepřímo – nějaké „velké zvíře“, tu existují nejpozději od roku 2000 a za ta dlouhá léta se nestalo nic, co by je rozehnalo,“ uvedl komentátor.

Nezbývá než mu vzkázat, že k žádnému návratu normální politiky nedojde, dokud tu nebudou vládnout normální politické strany. Mezi ně podnikatelský projekt jménem hnutí ANO ani zdaleka nepatří. I kdyby to Lidové noviny popíraly každý den.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner