Jak Babišův kandidát zapomněl, že byl v KSČ. Neradila mu maminka?

Josef Pavlík ()

Asi se vám to taky někdy přihodilo. Prostě se člověk takhle ráno vzbudí a vůbec si nepamatuje, co večer dělal a jak se dostal do postele. Morální kocovina, nervózní čekání na to, kdo prozradí, co se dělo… Prostě hodně nepříjemná situace. A to si představte, že jsou lidé, kteří zapomenou dokonce několik měsíců, což se stalo panu Pavlíkovi z hnutí ANO. Tak nějak mu vypadlo, že byl členem Komunistické strany Československa.

Hnutí ANO je prostě stranou zajímavých zdůvodnění. „Je to již dávno, už si na to přesně nevzpomínám. Vždyť od té doby uplynulo 30 let. Byl jsem tam jen několik měsíců,“ uvedl lídr krajské kandidátky na Vysočině Josef Pavlík. Dokonce se začalo hovořit o tom, že byl členem Lidových milic – nikdy ale prý nic podobného nepodepsal. A nebo si to také nepamatuje?

Je ovšem docela dobře možné, že i tohle pan Pavlík zapomněl. Příště by si ale mohl vzít příklad ze svého stranického šéfa, který má ke členství vysvětlení mnohem kreativnější. „Byl jsem člen KSČ, ale donutila mě k tomu máma, která dělala vše pro to, abych se tam dostal kvůli kariéře,“ sdělil před několika lety národu hodný syn Andrej.

Hnutí ANO je prostě plné zajímavých lidí. Kdyby pan Pavlík následoval kolegu Babiše ještě víc, mohl by si sehnat jiného člena Lidových milic, který by dosvědčil, že u nich Pavlíka nikdy neviděl. S estébáky to takto funguje poměrně spolehlivě. Nebo by mohl členství v pohodě přiznat – je totiž docela dobře možné, že by to pro některé voliče byla spíše výhoda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner