Jak by vypadal projev Babiše, kdyby byl ve Štrasburku na místě Fialy? Nějak takhle

Andrej Babiš (ANO) (Česká národní banka / se souhlasem)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Česká národní banka / se souhlasem

Petr Fiala ve středu promluvil ve Štrasburku na jednání pléna Evropského parlamentu, kde představil témata a priority předsednictví České republiky v Radě EU. Jde o zásadní a velká témata. Zvládnutí uprchlické krize, poválečná obnova Ukrajiny, posílení evropských obranných kapacit a bezpečnost kybernetického prostoru, strategická odolnost evropské ekonomiky a odolnost demokratických institucí.

Petr Fiala sklidil za svůj projev vlnu pozitivních ohlasů v Česku i Evropě. Často se také vyskytovala jedna myšlenka: Ještě, že je tady Fiala a ne Babiš. Například německý europoslanec Manfred Weber ocenil, že Fialova vláda na rozdíl od vlády Andreje Babiše je vládou práva. Je tu tedy otázka: Jak by vypadalo vystoupení Andreje Babiše, kdyby loňské volby do poslanecké sněmovny nedopadly tak, jak dopadly, a na místě Fialy by dnes byl premiér Babiš? Díky dlouhodobému studiu jeho projevů, způsobu vyjadřování, priorit a celkovému nastavení jsme se pokusili takový projev sestavit. Tady je.

Petr Fiala (ODS) (Evropská unie)

Dámy a pánové, budu teď řídit Evropu a ta se posune hodně kupředu. A já budu trvat na tom abyzme jednali a predevším byli rozvážní. A já jsem si to odpracoval. Nikdo v České republice nevybudoval to co já a my musíme hlavně se starať o naše lidi. A oni potřebují plyn. A naše továrny potřebují plyn. A co ta opozice? Nikdo nepostavil ani psí boudu.

A takže my budeme prosazovať konstruktivní jednání s panem Putinem. Nesmíme nyč eskalovať. Zbraně nadále posílat nebudeme protože my musíme myslet na naše lidi a já nevím ako proč ta naše opozicia neustále vyzývá nás ako abyzme na Ukrajinu posílali nějaké zbraně ako. Na čo? Proč? No. Sami máme málo ich. Nechápem. Evropská únie musí zajistiť plyn. Ano. A já to říkám protože já vím co naše lidi potřebují a naše továrny. A my potřebujem plyn. A moje vláda maká ako.

A my teď budeme řídiť Evropu tak aby si vážila svých zemědělcov. A oni potřebují ty dotace. Na ty mají nárok a mňa samozrejme obviňují z akéhosi střetu zájmů nebo co ale to není pravda. Všetko sou to lži lži a lži. Ta firma není moje a já s ní nemám nyč společného a všetko sou to lži a aby mě ty tradyčné strany dostaly z politiky. A já dělám pro lidi a všicky to vidí. A na tom Čapím hnízdě všichni se mohou přijeť podívat a je to pro lidi. Já vás tam zvu! Přijeďte! A uvidíte. Žádný střet zájmů neexistuje ako.

Takže jak říkám Evropskou unii nyní povedem ako tym správným směrom, protože a my potřebujem tu naftu a ten plyn. A já nechápem ten akýsi konflikt na tej Ukrajině. Potřebujeme se dohodnout a ty firme mají nárok na dotace protože nic neporušují a všetko je to vykonstruované a kauzy na politické objednávky a je to zkorumpované a já jsem šel do politiky pretože už sem se na to nemohol divať ako. Jo.

Děkuju za pozornost. Nashledanou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]