Jak fungoval systém Babiš: Máme důkaz toho, jak současný premiér platil Zemanovu ČSSD

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. | FOTO: ČTK

Týdeník FORUM se v aktuálním vydání věnuje popisu „SYSTÉMU BABIŠ“, tedy způsobu, jakým český předseda vlády přišel ke svému bohatství. Novinář Jaroslav Kmenta v rozhovoru popisuje, jakým způsobem Babiš využíval schopnost „přisát se na stát“, aby získal výhody a později i firmy. A v novinách najdete jedinečný dokument, který dokazuje, že Andrej Babiš stál za firmou Beltomate, která v roce 1997 poslala peníze ČSSD vedené současným prezidentem a Babišovým spojencem Milošem Zemanem.

Takto jedinečný dokument, který najdete v Týdeníku FORUM v trafikách nebo on-line (zde), kde se vzala shovívavost a vstřícnost vlády k Babišovi, který za jejího panování mohl beztrestně vydělat na Unipetrolu. Zároveň přinášíme i důkazy o tom, z jakého důvodu nebylo nikdy řádně vyšetřeno nepřátelské převzetí Lovochemie, jedné z firem, která je zdrojem Babišova obrovského majetku.

V Týdeníku FORUM najdete přesně uprostřed (v rubrice Panorama) jednu jedinečnou mapu. V redakci jí říkáme „Souhvězdí Agrofert“. Jedná se o přehled firem, které spadají do holdingu Agrofert a momentálně jsou zaparkovány ve svěřenských fondech. Možná i vás překvapí, jak gigantickou chobotnici Andrej Babiš vytvořil.

PŘEDPLATNÉ TÝDENÍKU FORUM ZDE

V aktuálním vydání novin, které vracíme Čechům, se obsáhle věnujeme jednomu zásadnímu výročí: 20 let od 11. září 2001, od data, které změnilo svět. Přinášíme k tomu rozhovor s Michaelem Žantovským, velký text Tomáše Klvani nebo třeba svědectví lidí, kteří byli právě v té době v USA. Součástí jsou samozřejmě také ikonické fotografie.

Výsostně politický rozhovor jsme tentokrát vedli s předsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou. Zmapovali jsme, jak pracují v Česku cizí tajné služby. Překvapivě nikoli ruské a čínské, ale íránské a severokorejské – a není to radostné čtení. A dozvíte se také něco o tom, jak hnutí ANO tají obvinění blízkých spolupracovníků ústeckého hejtmana.

Samozřejmě ani tentokrát nezapomínáme na vývoj kauzy Andreje Babiše mladšího. Vracíme se k meritu věci – k tomu, kdo je to vlastně Petr Protopopov, s nímž poslal svého syna premiér na Krym. Ekonomika se zaměřuje na penzijní systém a v rubrice Rodinná firma najdete… hračky!

Milan Tesař udělal rozhovor s učitelem Michalem Arnotem (nejen) o škole a o tom, jak vlastně v dnešní době učit děti. Píšeme o seriálu Ochránce, o odchodu Daniela Špinara z Národního divadla a vzpomínáme i na Jeana-Paula Belmonda. Nová Orientace je tentokrát o Afghánistánu a v historii najdete překvapivý osud bratra Hermanna Göringa. Je to nabité číslo! Tak běžte do trafik.

A kdo nestíhá a zapomíná, předplatné najde zde.