Jak Miloš Zeman povolal NATO k ochraně Evropy

Miloš Zeman (koláž) (ATEO)

Miloš Zeman (koláž) | FOTO: ATEO

Prezident Zeman navrhuje, aby hranice Evropské unie chránilo NATO. To je opravdu pozoruhodný nápad: proč se mají USA nebo Kanada podílet na ochraně hranic uskupení, k němuž nepatří?

Napřed by o to musela EU jako celek formálně požádat. Aby to mohla udělat, muselo by být zjevné, že je v té věci naprosto bezmocná a neschopná. Jenže bezmocnému a neschopnému z pochopitelných důvodů nikdo pomáhat nebude.

Američané mají špatnou zkušenost z Vietnamu: Problém tenkrát nebyl v tom, že podporovali zrádnou buržoazní vládu proti pokrokovému vietnamskému lidu, ale že podporovali spojence, který nebyl schopný ani v tom základním postarat se sám o sebe.

Mimochodem, neznáte, milí čtenáři, náhodou ve střední Evropě nějakou zemi, která už skoro sto let vykazuje podobné parametry, tj. nedokáže se aspoň v tom základním postarat sama o sebe a jen pořád agresivně vykládá kdekomu kolem, že ji nechává ve štychu?

Tento Zemanův návrh je podobný jako návrh, aby se o hotspoty v Turecku starala OSN. Pan Zeman soustavně sbírá líbivé, populistické a nesmyslné nápady, jimiž podepírá svou (či svůj, chcete-li) Willen zur Macht.

Glosa vyšla v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]