Jak ministr Kremlík solil dálnici a kdy Babiš nebude kontroverzní

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Premiérovi Andreji Babišovi vyšel během několika dní již druhý rozhovor na dezinformačním webu Parlamentní listy. Redaktor samozřejmě nechal pana premiéra bez jakéhokoli omezení říkat v podstatě cokoli, ovšem v té souvislosti se dostavil tzv. bezprchalový efekt, tedy chvíle, kdy Babiš mluví naprosto upřímně a ukáže se, že jeho rétorické schopnosti nejsou právě na výši.

Babiš se rád lituje a zároveň chválí, což dokáže spojit do jediného sdělení. Tím prvním chtěl říci, jak  skvěle se jeho vláda stará o naši dálnici D1 (kde loni celé hodiny stáli řidiči ve sněhu a nemohli projet). Premiér řekl: „První sníh… Česká televize čekala s kamerou, že bude průšvih, kolony, bouračky, ale nic se nestalo! Ministr dopravy Kremlík to zvládl, protože dálnici posolil ještě předtím, než začalo sněžit.“ Už si také představujete ministra dopravy, jak běhá po dálnici a solí a solí?

Pan premiér také často ustupuje panu prezidentovi, který si obvykle dělá, co chce, a to včetně postupů v zahraniční politice. Jeho by ale Babiš nikdy nepokáral, není ovšem rád, když si někdo dovolí postavit pomník vlasovcům. „Zahraniční politiku dnes dělá tolik lidí… Primátor Hřib, starosta z Řeporyjí, předseda Senátu, ministr zahraničních věcí. Zahraniční politiku musí dělat vláda a ti ostatní se chtějí jen zviditelňovat na některých tématech. Provokovat, aby se nich psalo.“ Je tedy dobře, že navíc víme, že Babišovi o to, aby se o něm psalo, vůbec nejde.

A posledním bodem je laskavé přáníčko do nového roku. Babiš prý pracuje pro všechny, tedy i pro ty, kteří ho údajně nenávidí. A říká: „Já osobně udělám vše pro to, abych nebyl kontroverzní.“ Není bohužel jasné, jak se to bude řešit, až se bude český stát soudit kvůli střetu zájmů svého premiéra s Evropskou unií, ale dobře…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]