Jak Ovčáček srdnatě bránil právo Parlamentních listů lhát

Jiří Ovčáček (repro video Fb J. Ovčáčka)

Jiří Ovčáček | FOTO: repro video Fb J. Ovčáčka

Každý má svoji pravdu a lež je názor. To je taková základní teze všech přisluhovačů ruské propagandy v posledních letech. A jejím velkým pomocníkem je hradní mluvčí Jiří Ovčáček, kterého rozlítil prvoinstanční rozsudek ve sporu Parlamentních listů s deníkem FORUM 24. Dezinformační web požadoval omluvu za článek, soud mu nevyhověl.

Rozsudek zveřejnila Česká televize. „Šířit lži a dezinformace je nebezpečné. Právem na svobodu projevu by se šíření lží a dezinformací zaštiťovat nemělo,“ stojí například v rozsudku. A co na to Ovčáček? „Tento nepravomocný soudní rozsudek lze svým obsahem označit za protiústavní, šokující a přímý útok na svobodu slova, názoru a přesvědčení, základní kámen demokratické společnosti,“ napsal nejprve.

Pak ale začal mluvčí se svým oblíbeným překrucováním. „Nepravomocný soudní rozsudek ve věci “Parlamentní listy” delegitimizuje například prosazování tradičních hodnot. Takže budíček! Tohle je precedent, který může dopadnout na všechny konzervativněji smýšlející. Tady už nejde o jeden zpravodajský server, jde o svobodu světonázoru!“ rozčiloval se.

To ale není pravda. Jak se můžete sami přesvědčit v textu výše, „tradiční hodnoty“ jsou zde uvedeny v uvozovkách. Protože to nejsou tradiční hodnoty ve smyslu křesťanské civilizace, ale tradiční hodnoty těch, kteří profitovali z minulého režimu, a to zejména za normalizace. Je to jen taková záměna, kterou lidé, kteří shodou okolností fandí českému prezidentovi, dělají.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]