Jak Ovčáčkovy modlitby zázračně uzdravovaly

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček (ČTK)

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Konečně se na webu Pražského hradu objevila informace o zdravotním stavu prezidenta republiky. Miloš Zeman je podle ní zdráv, jak jinak, to ostatně vidí každý, kdo jej delší dobu sleduje a kdo viděl ten tajemný odjezd do nemocnice. Bohužel si musíme přiznat, že svědky tohoto trapného lhaní nejspíš budeme až do konce Zemanova mandátu.

Že přístup Hradu k informování veřejnosti připomíná zvyklosti Sovětského svazu, to už jsme si asi všichni všimli. Přesto tentokrát stojí jedno Ovčáčkovo sdělení za pozornost: Zeman se prý v příštím týdnu vrátí k normálnímu pracovnímu programu. Znamená to, že zase bude zavřený v Lánech a nebude dělat nic. Nejspíš proto, aby si udržel to svoje pevné zdraví.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Zdravotní stav hlavy státu je a musí být věcí veřejnou. Nejen proto, že jde o vrchního velitele ozbrojených sil, ale také proto, že je placen z veřejných peněz. Výdaje na provoz Kanceláře prezidenta republiky se zvyšují úměrně tomu, jak se snižuje Zemanova pracovní výkonnost a rostou pochybnosti o duševní vyrovnanosti Jiřího Ovčáčka.

Z celého příběhu bychom si měli odnést hlavně to, že budoucí vláda má hned několik úkolů. V rámci nutného šetření by měla Hradu seškrtat rozpočet, vzít Martinu Nejedlému diplomatický pas a zabývat se tím, zda je Zeman doopravdy schopen vykonávat svoji funkci. Česká republika je doopravdy bizarní země. Mluvčí nemocného prezidenta tweetuje žalmy, zatímco zbytek hradní suity plánuje, jak přece jen Dukovany předhodit Rusům. Říjnové volby budou i o tom, zda tohle utrpení konečně skončí. Pro nás i pro Zemana, který by měl raději odpočívat na Vysočině.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články