Jak se na Aeronetu zamysleli: Parlamentní listy jsou proruské a Zeman globalista

archiv F24

Ilustrační foto | FOTO: archiv F24

Tzv. Parlamentní listy jsou u nás vlajkovou lodí „alternativních médií“. Když jsou označeny jako hlavní šiřitel dezinformací, dostane se nám od jejich všemožných zastánců a kmenových přispěvatelů kolovrátkově opakované mantry, že PL dávají prostě prostor všem. Například Petr Žantovský napsal: „…v mainstreamové klatbě se ocitají také celá alternativní média typu Parlamentní listy, které dávají prostor všem názorovým stranám, nikoli té jedné mainstreamem schválené.“ Jak je to doopravdy?

Jak se zdá, občas se ale na Parlamentní listy zlobí i Rusko, a to když uveřejní názor někoho, kdo se mu nelíbí. Ale PL proruské jsou, což považoval za nutné vysvětlit „Vedoucí kolotoče“, tedy šéfredaktor serveru Aeronet.

Zajímavé je, že pan VK si myslí, že Zeman není Putinův člověk (ostatně po posledním vývoji v české zahraniční politice jej Putin bude pravděpodobně ignorovat ještě důsledněji než dříve).

Ale zpět k Parlamentním listům. Ty šíří nejen proruské lži, ale i spoustu dalších. Jejich majitelem je senátor Ivo Valenta (sám šiřitel kremelských lží o neziskových organizacích), je majitelem holdingu Synot. Ten provozuje herní automaty, internetové kurzové sázky a sázkové hry v kasinu, což jsou všechno činnosti, které mají velký podíl na tom, že desetitisíce obyvatel ČR upadají do dluhové pasti. Takže na jedné straně má pan Valenta zisk z ožebračování lidí, čili se tak podílí na generování voličstva Miloše Zemana a Tomia Okamury.

Na straně druhé pak tytéž lidi prostřednictvím Parlamentních listů krmí propagandistickou stravou v kremelském duchu. Jako obzvláštní drzost pak lze označit, když právě Parlamentní listy publikují články zastávající se lidí, kteří jsou obětí exekutorů, nebo kritizující prezidentského kandidáta Michala Horáčka za vlastnictví sázkařské firmy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner