Jak se paří na Hradě

Bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt  ()

Že se na Pražském hradě poměrně hodně pije nebo že se kolem prezidenta republiky pohybují podivné osoby bez bezpečnostní prověrky či s napojením na Rusko, to je dlouhodobě známá věc. Jak to ale umí rozjet klidně vypadající zatím ještě šéf hradního protokolu Jindřich Forejt, to by člověk nečekal. Server HlídacíPes.org má k dispozici video, na kterém je Forejt zachycen mj. při užívání drog.

Nejprve několik věcí, které se tímto vysvětlují. Každý z nás měl někdy po nějakém bujařejším večírku jistě „okno“, a tak není divu, že si Forejt nepamatoval, komu kdy volal, či jestli vůbec – chudák pan Brady byl tak možná obětí nejen Zemanových mstivých intrik, ale také Forejtových zálib. Po několika měsících také poněkud ochladlo hradní nadšení z toho, že by měl být Forejt angažován jako velvyslanec ve Vatikánu – vzhledem k povaze videí, o kterých se podle všech dostupných informací ví již několik měsíců, je jasné, že to je to nejnevhodnější místo, kam Forejta uklidit.

Bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt  (ČTK)

Pak se ale nabízejí spíše otázky. Tou první je, kdo videa natáčel a hlavně: kdo měl zájem na tom, aby byla zveřejněna. Není to dlouho, kdy se začalo hovořit o tahanicích o vliv na prezidenta Zemana, o snaze některých, aby se k němu nikdo neschválený nedostal… A také o Forejtově soupeření se Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým a kancléřem Vratislavem Mynářem.

Vzhledem k tomu, že celé natáčení podle redakce Hlídacího psa působí dojmem, že je vytvářeno pro budoucí použití, je logické, že se nabízí ten nejjednodušší účel – vydírání. A vydírání kvůli vlivu někoho, kdo má tak blízko k prezidentu republiky, může pocházet od mnoha lidí včetně těch, kteří o tento vliv soupeří. O to se ale pravděpodobně budou starat orgány činné v trestním řízení.

Nezbývá nám tak než čekat, až Jiří Ovčáček rozváže svůj ostrý jazyk, slova mu ostatně došla již při včerejším volebním debaklu Zemanova oblíbence Norberta Hofera. Pro jistotu tak nabízíme možná vysvětlení, některá z nich již on a jeho kolegové několikrát úspěšně použili:

  1. Na videu není Jindřich Forejt.
  2. Jindřich Forejt má virózu.
  3. Celou věc zinscenovala Pražská kavárna, případně Kalousek.

Držíme palce!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner