Jak se pirát omlouval za medaili pro Sýse, až smotal válečné letce s pučisty

(Pirátská strana)

Nad chováním a hodnotovým profilem Pirátské strany zůstává doslova rozum stát.

Když si člen Pirátské strany Tomáš Vymazal zatopil ve svém poslaneckém bytě svými silnými počítači, na nichž těžil kryptoměnu, byl to jen takový trapný pohled do světa puberty. Podpora větší části pirátského klubu pro udělení státního vyznamenání komunistickému básníkovi Karlu Sýsovi je ale mnohem a mnohem horší vizitka.

Básník Sýs patřil k tomu nejnechutnějšímu, co zažila česká literatura v době normalizace. Otevřeně oslavoval komunistický režim a dostal titul zasloužilého umělce od Gustáva Husáka. Po revoluci se věnoval erotické tvorbě, ale nadále silně podporuje komunistickou ideologii a Evropskou unii přirovnává ke Třetí říši a Listopad 1989 k mnichovskému diktátu.

Pro udělení medaile Za zásluhy pro tohoto komunistu se při pátečním hlasování v Poslanecké sněmovně vyjádřilo 14 z 22 členů Pirátské strany včetně jejího předsedy Ivana Bartoše.

Tady ale tato skandální skutečnost nekončí. Pirátský poslanec Vojtěch Pikal, který je předsedou podvýboru pro státní vyznamenání, se na Facebooku omluvil a dodal, že vina jde za ním.

Napsal:

Ano. Pan poslanec to pěkně – jak sám říká – posral. Ale bohužel neví, že hned dvakrát. Pikal dává do jedné kategorie pučisty, gestapácké donašeče a válečné letce, co podle něj v zásadě jen „plnili rozkazy“.

Tak to je snad ještě neuvěřitelnější.

Mezi navrženými osobnostmi byl totiž také český letec štábní kapitán Josef Ocelka, který statečně bojoval v britském letectvu v bitvě o Británii a zahynul v roce 1942. Jinými slovy, bojoval za osvobození Československa. Podle pana Pikala ale „v zásadě jenom plnil rozkazy“.

Pan Pikal, který komunistického básníka pokládá za dětského básničkáře, netuší, že českoslovenští piloti sloužili v Royal Air Force (RAF) dobrovolně a vysloužili si za své hrdinství mezinárodní obdiv. Pan Pikal – jak z jeho sdělení plyne – by dal vyznamenání spíše dětskému básničkáři než jednomu z válečných hrdinů.

Mimochodem vyznamenání pro kapitána Ocelku nepodpořil předseda Pirátů Ivan Bartoš. Poslanec Pikal nakonec ano. Asi mu mezi tím někdo vysvětil, co dělali naši letci za války v Británii a že to nebylo jen o plnění rozkazů.

Co jsou Piráti vlastně zač? Proč soustavně hlasují s hnutím ANO a s komunisty pro návrhy, které dávají vyšší moc do rukou státu? Proč Piráti navštěvují ruskou ambasádu a všemožně se podílejí na dalším rozvratu polistopadové demokracie? Proč hlasují pro oceňování komunistického básníka a proč se Ivan Bartoš při potlesku sněmovny pro amerického státníka Paula Ryana choval, jako by jím pohrdal?

Těch příznaků čehosi rudého je více než dost. Ať si na to ale odpoví každý sám. To, že si jejich poslanec v erárním bytě zatápí těžbou kryptoměny, to je to nejmenší.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]