Jak se přiblíží profesionální vlastenec, držte si peněženku

FB T. Okamury

V nerozborné jednotě. Okamura a Salvini. | FOTO: FB T. Okamury

Nějak se nám ti hlasatelé vlasteneckých a konzervativních hodnot poslední dobou dostávají do potíží. Často se to kupodivu děje kvůli nějakým velkým penězům. Teď museli své rejdy vysvětlovat italští vlastenci, co se tak kamarádí s našimi vlastenci.

Dalším dějstvím jsou události v Itálii. Kasační soud v Římě rozhodl, že nacionalistická vládní strana Liga musí vrátit státu 49 milionů eur (1,26 miliardy Kč), které v letech 2008 až 2010 zpronevěřilo její bývalé vedení.

Soudy jsou ale hodné, Liga může zpronevěřené peníze vrátit ve splátkách za celých 75 let. To je milé.

Zločin nebude mít ani za následek, že by snad šel někdo sedět.

Nejvyšší soud osvobodil bývalého šéfa někdejší Ligy severu Umberta Bossiho a bývalého stranického pokladníka Francesca Belsita, protože čin už je promlčený. Tito dva muži v letech 2008 a 2010 falšovali dokumenty potřebné k získání státních náhrad za volební výdaje. Jenže peníze roztočili na své rodinné požitky. Tak podle agentury AFP z nich třeba Bossiho rodina renovovala domy, platila provoz soukromé školy Bossiho manželky, pronajímala si luxusní vozy, platila zubaře a jeden z Bossiho synů si patrně koupil univerzitní diplom v Albánii. To je jasné, přece nebude vlastenec kompromitovat před světem národ mizerným chrupem.

Namočit se do celé věci stihl ještě současný šéf Ligy Matteo Salvini, který byl už sekretářem strany, když na konto strany dorazila poslední část zpronevěřených financí – 820 000 tisíc eur. Některé peníze se dohledat nepodařilo a mohly zmizet do ciziny, ale Salvini tvrdí, že se utratily.

To vlastenectví není špatný podnik, dá se na něm dost vydělat. Vlastně je to svým způsobem i podpora rodiny, když dáváte státní peníze manželce na její podnikání. A když vás včas nechytnou a neodsoudí, nic se vám nestalo.

Takhle podniká strana pana Salviniho, kterého Tomio Okamura označuje za svého přítele. Tatáž strana se nedávno namočila do aféry, ve které je podezřelá, že chtěla nelegálně získat do stranické pokladny ruské peníze.

Okamurova francouzská kamarádka Marine Le Pen zase neoprávněně vyplácela z evropských peněz odměny své asistentce  za fiktivní práci. Aféra s fiktivním zaměstnáváním asistentů se týkala 17 europoslanců francouzské strany Národní fronta. Vlastenci údajně napáchali během pěti let škodu asi pět milionů eur (131 milionů Kč).

To Tomio jen posílal faktury své vlastní (bývalé) straně za to, že jí radí. Makal údajně i o svátcích. Pak se to všelijak komplikovaně vysvětlovalo a především se o tom cudně mlčelo. Souvěrcům to nevadí, protože vůdce má vždycky pravdu.

Můžeme si domyslet, jak by to asi vypadalo se státní pokladnou, kdyby se tito lidé dostali k větší moci, než ke které zatím dokázali proniknout. Pokud by jejich pochod institucemi pokračoval, držte si peněženky a spaste svou duši.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner