Jak se slouží šéfovi: Babišův bulvár útočí na Hohlmeierovou, MF DNES drží stranickou linii

Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Evropská unie

Premiér Andrej Babiš nemá dobrý týden. Jeho syn veřejně sdělil, jaký je jeho otec, a evidentně se rozhodl emancipovat z jeho vlivu. A Evropský parlament ve vzrušené debatě znovu probíral, jak skandálního předsedu vlády má Česká republika. Jednu náplast na tuhle bolest ale Babiš má: svá média, která mu stále oddaně slouží.

Bulvární web Expres.cz, který patří do vydavatelství Mafra, dlouhodobě spolupracuje s dezinformačními Parlamentními listy. Před jednáním Evropského parlamentu oba weby zaútočily na šéfku Výboru pro rozpočtovou kontrolu Moniku Hohlmeierovou, která se věnuje Babišovu střetu zájmů a velice ostře se k němu vyjadřuje. Obvinily ji, že „přihrála kamarádce lukrativní zakázku“. Jedná se o pokračování dehonestační kampaně, která probíhala na proruských médiích během kontrolní mise europoslanců do České republiky v roce 2020, kdy Hohlmeierová dokonce dostávala výhrůžky smrtí.

Eric Drooker

Problém je, že v Německu to chodí poněkud jinak než v České republice. Je to jednoduché –  kdyby byla pravda, co se o Hohlmeierové na pochybných webech šíří, dávno by skončila, protože tak je to zvykem v civilizovaných zemích. U nás známe modely poněkud jiné a souvisejí poměrně hodně s majitelem médií, která německou europoslankyni očerňují. Připomíná to dobu, kdy Expres.cz pravidelně špinil spolek Milion chvilek pro demokracii.

Pak je tu Babišovo životní dílo, deník Mladá fronta DNES, který se mu podařilo efektivně zničit. Dosáhl toho mj. tím, kdo v těchto novinách pracuje. Jednou z nejloajálnějších je redaktorka Eva Pospíšilová, která čas od času vyhladává rádoby kompromitující materiály na Babišovy nepřátele. Tentokrát ale s Babišem dokonce pořídila rozhovor, což obvykle dělá odborník na tento speciální žánr zvaný „rozhovor s majitelem“, Petr Kolář.

Interview v kdysi nejlepších novinách v naší zemi vyšlo pouhý den po jednání Evropského parlamentu, které se navíc konalo předchozí den v poledne. Pospíšilová ale s Babišem hovořila o očkování a testování, o problémech ministra zdravotnictví Petra Arenbergera nebo o Vrběticích. Zdaleka nešlo o krátké interview na jedno téma. Jenže Babiš si opravdu nekoupil noviny proto, aby mu nějaký člověk, kterého platí, kladl nepříjemné otázky. To by byly vyhozené peníze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články