Jak se Soukup omlouval Zemanovi za to, že řekl pravdu, a Hrad to tají

Eric Drooker

Pro Jaromíra Soukupa je pořad s Milošem Zemanem stále vlajkovou lodí jeho nesledované televize. Aby si prezidenta nenaštval, je konferenciér schopen mu dát za pravdu i v momentě, kdy z něj dělá hlupáka a evidentně si vymýšlí.

Týden s prezidentem byl vedením kanálu považován za zaručený tahák, který na TV Barrandov přivede statisíce diváků, ochotných již nikdy nepřepnout jinam. Nestalo se tak a Miloš Zeman používá pořad už pouze jako příležitost, při níž může nadávat všem těm, kteří mají jiný názor než on.

Eric Drooker

Od počátku vysílání si nikdo nemyslel, že by snad mělo jít o diskuzní pořad, kde by Soukup kladl hlavě státu nepříjemné otázky. Málokdo ovšem čekal až tak servilní záležitost, kterou komerční stanice zásobuje pár desítek tisíc diváků každý čtvrtek.

Jaromír Soukup to dokonce dotáhl až k takové „dokonalosti“, že prezidentovi neoponuje ani ve chvíli, kdy jasně nemá pravdu. Například, když majitel televize hovořil o roce 1993, kdy byl Zeman zvolen šéfem ČSSD,  což jasně zdůraznil, dostal co proto. Prezident mu totiž sdělil, že se mýlí. „Spletl jste se o rok, bylo to v roce 93,“ pravil.

Soukup se sice snažil trochu oponovat a potichu pronesl, že tento rok zmínil, ale marně. „Vy jste říkal 94,“ měl jasno Zeman. Konferenciér se tedy raději hned dvakrát omluvil a pokračoval v rozhovoru.

Je však s podivem, že i když existuje záznam pořadu a dokonce i krátký úryvek kolující internetem, Hrad vtipně trapný moment tají. V přepisu rozhovoru z Týdne s prezidentem, který se vždy objevuje na oficiálním webu Pražského hradu, je dohad mezi Soukupem a Zeman vymazán. Logicky se totiž nehodí ukazovat, že je hlava státu úplně mimo.

Ukázaly se tedy hned dvě věci. Prezident je na tom už tak špatně, že si nedokáže na pár vteřin zapamatovat pár vět, které slyší. Soukup je zase schopen mu odkývat, cokoliv řekne. Tudíž nemá vůbec nárok na to, mluvit o objektivitě a pravdivosti svých pořadů.  Je těžké zhodnotit, kdo z dvojice z Týdne s prezidentem je na tom hůř. Jeden žije ve lži a druhý v alternativní realitě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články