Jak se stát poslancem za hnutí ANO

ČTK

Andrej Babiš a Taťána Malá | FOTO: ČTK

V novele předsedy školského výboru Karla Raise (ANO) se objevil návrh na zrušení Národního programu vzdělávání. Podle Seznam Zpráv o tom ale sám vůbec nevěděl. Poslanec Rais (taky jste o něm do této chvíle vůbec nic neslyšeli?) přinesl další důkaz toho, co je to vlastně poslanecký klub hnutí ANO. Tedy sdružení zaměstnanců Andreje Babiše, kteří pochopili, kde mohou velmi jednoduše udělat kariéru.

Vzpomínáte si ještě na Taťánu Malou? Ano, nepříliš bystrá osoba, která nebyla schopná napsat diplomovou práci bez toho, aby opisovala. A když se těch několik dnů hájila, člověku bylo tak trapně, jako když slyšíte, jak někdo strašně falešně zpívá nebo se opilý svléká před kamerou. Jenže ani Taťána Malá nebyla žádná náhoda.

FORUM 24

Malá se občas zasměje s kolegyní z poslanecké lavice Barborou Kořanovou. Ta sama sebe pasovala na znalkyni médií, ve skutečnosti je jejím cílem prosadit do Rady ČT a ČRo lidi, kteří budou odpovídat světonázoru současné vládní garnitury. Kořanová také ráda prezentuje svůj vztah k historii a odsuzuje zločiny bývalého režimu, aniž by zmínila, že sama pracuje pro agenta Státní bezpečnosti.

V roce 2017 byl do Poslanecké sněmovny také zvolen liberecký pekař Jiří Bláha. Ten se v DVTV vyznal, že se cítí jako špatný politik, a pak se obecně podivil tomu, že jej vlastně někdo za politika považuje. Mozkový trust hnutí ANO v plné síle.

Samostatnou kapitolou jsou také nestraníci za ANO. Sledovali jste v poslední době projevy Karly Šlechtové (a není to jen Rambohafík) nebo exministra dopravy Vladimíra Kremlíka? Ne? To je velká škoda! Protože „už brzy“ se asi něco dozvíme a moudra z nich padají jako na běžícím pásu.

Ale pokračujme dál. Takový poslanec Pavel Růžička v roce 2018 prý zjistil, že demonstranti proti vládě jsou zaplacení. „Takže, Demokratická žumpo, dobře placený komparz. Největší zlo je Kalousek a ubrečení lidovci. Hodně štěstí v opozici,“ uvedl, důkazy ale nepřinesl. Zato jej hojně citovaly dezinformační weby a nakonec i předseda vlády, který kvůli této lži zatím nepravomocně prohrál soud s aktivistkou Janou Filipovou.

Víte, kdo vystudoval Vojenskou politickou akademii Klementa Gottwalda? Poslanec hnutí ANO Milan Feranec, který se nedávno zastával v rádiu své kolegyně Heleny Válkové. To je ta paní, co spolupracovala s prokurátorem Josefem Urválkem. „Budeme řešit, kdo kdy přednesl jakou básničku v pionýru o Leninovi?“ ptal se v rádiu. Ano, pane poslanče, pro člověka s vaší kariérou je básnička o Leninovi totéž jako vražda Milady Horákové. Děkujeme, že to víme.

Andrej Babiš říkal, že bude stát řídit jako firmu. Zatím tedy víme, jak vybírá zaměstnance své politické divize. Schopnost hájit úplně všechno, nejlépe komunistická minulost, oddanost, to všechno je nutné. Daleko nižší laťka byla zvolena na vzdělání a inteligenci. Tady platí známé – čím méně, tím lépe. A s morálními zásadami je to v podstatě podobné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner