Jak se to stane, že vám úplně cizí firma pošle bez práce 90 milionů korun? Musíte být Babiš

(Facebook)

Možná máte pocit, že si z vás dělá předseda vlády legraci. Andrej Babiš mluví sice o své firmě jako o firmě bývalé, zásadně odmítá, že by byl v konfliktu zájmů, a přitom mu Agrofert poslal v roce 2019 90,2 milionu korun. Stejně jako v roce 2018. Je to jeho stabilní apanáž bývalého podnikatele. Sám to nechal zanést do povinného majetkového přiznání politiků.

Od firmy Imoba (Investice Moniky Babišové) dostal premiér Babiš 2,5 milionu korun, od lucemburské společnost Sogelife získal 6,8 milionu korun a od švýcarské Bank Vontobel 14,9 milionu korun. Přesnost svých přiznání může doložit tím, že také obdržel 350 korun od Honební společnosti Bžany (žádné nuly tam nechybí, opravdu jde jen o 350 korun českých). Copak si nevzpomínáte, jak tu kdysi investigativní novináři slídili kolem politiků a chtěli znát původ každé koruny? A jaký pak dělávali binec?

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Samozřejmě nejlepší je na tom ten Agrofert, který prý Babišovi vůbec nepatří. Kromě toho, že je jeho konečným beneficientem, tak s ním nemá vůbec nic společného. Máme tudíž věřit pohádkám, že člověku jen tak přistávají na účtu peníze od úplně cizí firmy. Proč ne? Proč by vám třeba Škoda Auto nebo Třinecké železárny z ničeho nic neposlaly 90 milionů, že? A nebo vám třeba zase jindy pošle peníze polostátní ČEZ a koupí si za několik milionů reklamu zrovna ve vašich novinách. Ty vlastně už nejsou vaše, takže je ČEZ může posílat dál. K tomu je ale třeba být jakožto premiér nadřízený ČEZ. Pak to jde raz dva. Třeba dnes vyšla v MF DNES komerční příloha Povltaví, kterou ČEZ jakoby náhodou zaplatil.

Peníze od Agrofertu přímo na účet Andreje Babiše mají svoji tuze legální stránku: Jde o výtěžek z korunových dluhopisů, které si Babiš koupil od holdingu Agrofert, tehdy ještě úplně docela svého. Každý rok mu pak přistane na účtu 90 milionů. Se stejně stabilním příjmem 15 milionů od investiční banky Vontobel je to prostě vždycky hodně přes sto. V hantýrce se tomu říká pasivní příjem. Neděláte vůbec nic a jenom vám chodí na účet prachy. A vůbec přitom nemáte žádné zájmy, takže kdo by tu vážně mluvil o nějakém konfliktu zájmů.

Za korunové dluhopisy určitě může Kalousek. Stejně jako za sucho a za povodně a určitě i za pandemii. Takže se nelze na pana Babiše zlobit, že si ze svých peněz z Agrofertu od sebe sama koupil dluhopisy svého Agrofertu, které nepodléhají zdanění, takže jde o geniální metodu, jak ošidit stát na daních a mít stálý a pasivní nezdaněný příjem z úroků a navíc bez jakéhokoli podezření na konflikt zájmů.

A komu patří Agrofert, milé děti? No ten přeci řídí pan Průša. Nebo jak se jmenuje. Určitě mu to celé patří. Psala to MF DNES a ta má pravdu, protože ji hlídá s celými svěřenskými fondy samotná Monika.

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Na všechno zapomeňte a volte hnutí ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]