Jak se Zeman zase v politice mýlil. Trump neplní sliby. Polární noc prognostika

ČT

Miloš Zeman se vyznal ze zhrzené lásky. Zase jednou někomu důvěřoval a dopadlo to jako vždycky. Na TV Barrandov sdělil, že Trump neplní své volební sliby. Sliboval zlepšení vztahů s Ruskem, a ono nic. Jak víme, ruský ministr Lavrov soudí, že nikdy snad ty vztahy nebyly horší.

Seznam zrádců, kteří Zemana podrazili, pomalu narůstá. Je pozoruhodné, že Zeman po tolika letech v politice ještě mluví vážně o něčem, jako jsou volební sliby.

Taky by to chtělo ukázat nějaký ten omluvný Trumpův dopis, že v dubnu fakt na Zemana nemá čas a že je mu to strašně líto, zvlášť když je Zeman tak významný světový státník, což ví každý, třeba Veleba a Ovčáček. Ovčáček pořád hledá ten Peroutkův článek, nemůže se ještě pídit po nějakých dopisech. Je snad archivář? Je to prostě nepochopení a nedocenění. Vždyť Zeman mluví „na půdě OSN“, a ne třeba v suterénu, což dokazuje, že na světovém fóru patří k nejlepším. Jenže dokonce i nový velvyslanec (ne, není to expaní Trumpová) vyjádřil sympatie k Havlovi. To snad neví, co je Havel zač? Nečte Trump proruské weby a Terezu Spencerovou?

Jistě, pochleboval ze všech sil, ale občas se chybička vloudila. Když zabarikádoval Hrad před americkým velvyslancem ještě důkladněji než před nebohými turisty, nějak mu nedošlo, že je možná úplně jedno, že se do Prahy dostal dotyčný díky Obamově administrativě. Byl to přece jen americký velvyslanec. Stalo se v nějaké evropské zemi něco podobného? Ono stát v amerických volbách okatě na jedné straně si mohou dovolit chlápci v hospodě. Ty volby mohou dopadnout jakkoli, a pokud si nebude různé výkřiky pamatovat prezident, protože jsou některé obskurní figurky pod jeho rozlišující schopností, bude si to pamatovat někdo z rozsáhlého státního aparátu.

Nemocný starý muž, kterého všichni zradili. To jsou konce. Ani ten průplav nebude, miliardové čínské investice nikde, uprchlíci, které by bylo možno tak krásně rozhánět vodními děly za pomoci hasičů v pohraničních lesích, se prozíravě ke koupeli nedostavili. A už má Mynář tu prověrku? Kde je Forejt? Kde je Šlouf? Kde je první dcera Kateřina? Sám, jak zněla kniha polárníka Byrda. Ten byl ale sám za polární noci v chajdě v ledové pustině, ne na Hradě. Nakonec ho museli zachránit. Zachrání někdo konečně Zemana?

Tak biografie si každý píšeme sami. Měl si asi vybrat nějakou profesi, kde by nepřišel moc do problémů, které vznikají při kontaktu s lidmi. Ta prognostika nebyla špatná. Je samozřejmě třeba předpovídat něco, co se stane za padesát let. Jinak bychom se pak ještě mohli dočkat pamětí Jak jsem se v prognostice mýlil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner