Jak si Andrej s Monikou doma četli knihu o Kunderovi

FB Andreje Babiše

Babiš s knihou Kundera: Český život a doba | FOTO: FB Andreje Babiše

Pan premiér byl tak laskav a oblažil nás svým názorem na knihu Jana Nováka o Milanu Kunderovi. Je pěkné, že publikaci alespoň vzal do ruky. Samozřejmě asi nikdo není tak absolutně naivní, aby si myslel, že Andrej Babiš přečetl devět set stran. Vzhledem ke známé negramotnosti našeho předsedy vlády se dá předpokládat, že v životě nepřečetl ani komiks. I tak je ale zajímavé si Babišova gesta povšimnout.

Babiš byl totiž s Kunderou na obědě. Jistě si taky představujete, jaká to musela být hezká diskuze, že? Třeba taková Monika. Z každého jejího projevu je patrné, že je velká čtenářka. Je jisté, že mohla přispět svými názory na francouzské kulturní osobnosti – z její strany mohlo padnout například jméno Luis Vuitton nebo Yves Saint-Laurent. To je tak všechno, v čem má Monika blízko ke kultuře.

Revue FORUm

Je to vlastně podobně bizarní jako dnes již legendární Babišovo setkání s filozofem Lévym (psali jsme zde). Ten ale na rozdíl od Kundery setkání velmi barvitě popsal a okamžitě odhalil, že Babiš je nevzdělaný buran, který o Francii mohl Lévymu říci jen to, že tam má restauraci a kam jezdí lyžovat.

Je vážně legrační, když Babiš ve svém videu, kde zároveň pomlouvá opozici nebo varuje před migranty, předstírá, že četl nějakou knihu, a ještě o ní mluví. Pozitivní na tom je pouze to, že zajímavému dílu udělal bezvadnou reklamu, protože pokud tu vyostřenou diskuzi ještě někdo nezaznamenal, teď opravdu musel.

Pane premiére, už takhle říkáte tuny nesmyslů, tak prosím ještě nepředstírejte, že jste někdy v životě něco četl. A Marku Prchale, snaha dobrá, ale tomuhle neuvěří ani nejvěrnější fanoušci. Díky, že tohle už nebudete znovu opakovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner