Jak si představuje chování k občanům jeden z předních politiků ANO? Jde jim vynadat až domů

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Jak si představuje poslanec ANO své chování k lidem? Jednoduše, buď mu budou zobat z ruky a bezvýhradně s ním souhlasit, anebo si to s nimi přijde osobně vyřídit. Nechce se vám tomu věřit? Jen věřte. Konkrétním případem jedince bez emocionálního cítění, svědomí a lidského přístupu je Petr Venhoda, zatím stále poslanec za „profikorupční“ hnutí, pilný sběratel politických trafik a neúspěšný kandidát ve sněmovních volbách. 

Kdo je vlastně Petr Venhoda? Bakalář z Univerzity Jana Amose Komenského, vykonávající od roku 2018 na vedlejší úvazek funkci poslance při souběžném studiu několika oborů na Metropolitní univerzitě Praha. Jeho život je spjat s hnutím ANO – spoluzakládal místní organizaci v Praze 3, jejím předsedou se stal roku 2014 ve svých 28 letech. Od roku 2014 je členem zastupitelstva městské části Praha 3, člen finančního výboru zastupitelstva, bytové komise a komise pro vedlejší hospodářskou činnost. Ale nejen komunální politikou se stihne zabývat tento činorodý muž. Do poslanecké sněmovny kandidoval v roce 2017 i 2021 neúspěšně, ale jako náhradník se do parlamentu dostal roku 2018.

()

A za svou věrnost byl odměněn nějakou tou trafikou, vždyť musí být z něčeho živ. V letech 2016 až 2019 byl členem i místopředsedou dozorčí rady Pražské plynárenské Distribuce, a.s., od roku 2015 členem školské rady Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka.

Starý Brůna byl toho večera poněkud neklidný

A na Petra Venhodu to včera zvečera také nějak přišlo. Spustil vše sám svým uplakaným příspěvkem: „Markéta Pekarová Adamová (zřejmě budoucí předsedkyně poslanecké sněmovny) hovoří v Událostech o současném předsedovi poslanecké sněmovny Radku Vondráčkovi jako o člověku, který „nereprezentoval důstojně“. To říká žena, která nikdy mi neodpověděla na chodbách sněmovny na pozdrav (přesto jsem ji zdravit nepřestal), ale ani mnoha zaměstnancům sněmovny. Obrázek si udělejte sami.“

Ano, o mluvnické obratnosti hrdého absolventa univerzity jsme si obrázek udělali. Pochopili jsme také, že tanec s kytarou na půdě poslanecké sněmovny je v očích členů ANO důstojná reprezentace. Dále nám došlo, že pozdravit dámu, tedy pro normálního muže automatická slušnost, dotyčnou zavazuje k slovní odpovědi. Neverbální komunikace se na bakalářských oborech UJAKu zřejmě nevyučuje.

A později večer jsme si obrázek mohli udělat i o povaze Petra Venhody. Jeho příspěvek na twitteru sdílel známý @jietienming, což komentovalo mnoho lidí. Více či méně nevybíravě, jak je už na sociálních sítích zvykem. Jeden z příspěvků sděloval: „Petr Venhoda, co to je za vola?! Aha, blb z Profikorupčního hnití ANO. To budou všichni brečet po vzoru Andreje Babiše a Prchala? Ať jim šéfik řekne, že brečí zbytečně, nebo málo.“

Netvrdím, že tuto odpověď najdeme v doporučených sentencích Gutha-Jarkovského, ale veřejně činný politik musí unést i více. Jak by se asi Petr Venhoda cítil, kdyby se o sobě dozvěděl, že „Je zase vožralej, zloděj zlodějský!“, což pronesl Venhodův duchovní guru Andrej Babiš? Od něj by to bezesporu snesl. Ale od dámy z twitteru? To nikdy! Čest poslance profikorupčního hnutí ho přiměla konat.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Podle profilu a jména si vystopoval dámu na prahu sedmdesátky, po dvou plicních emboliích a mrtvici, a navštívil ji doma. Naštěstí se k ní nedostal, záznam jeho čacké výpravy je zde.

ANO není tradiční politická strana

To jsme za ty roky Stok, PENAMů, Čapích hnízd a daňových machinací všemi mastmi mazaného ofšourníka pochopili. Ale teď jsme konečně viděli, jak si představuje chování k občanům jeden z předních politiků ANO. Kdo mu bude oponovat na twitteru, s tím si to přijde vyřídit k němu domů, aby mu pěkně vynadal. Zvláště, je-li tím oponentem dáma dvojnásobného věku, na tu si troufne.

Co přijde dál? Před dalšími volbami nastoupí do ulic ANObojůvky, bijící preventivně voliče oponentů? Zatím, zdá se, ne. Zbabělec, troufající si na starší dámu, na ni ještě večer coby správný podvraťák poštěkával na twitteru. Pro příklad: „Urážet lidi po sítích jako nějaká slaboduchá osoba, která si kompenzuje mindráky, vám jde, ale osobně jste se nezmohla na slovo, že? Hamba na vás,“ oháněl se pořízeným záznamem ze své rádoby křižácké výpravy a vyhrožoval trestním oznámením, ale nakonec svůj profil smazal. Někdo z marketérů ANO mu zřejmě dobře poradil, a Venhoda prchal. Prchal?

Ještě že se nám vrací ty tradiční politické strany. S ANO to už přestává být únosné.

Autor je členem TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]