Jak to dopadne, když se Andrej Babiš ocitne bez poradců a píáristů

Andrej Babiš s Danielem Hermanem v Letech u Písku (ČTK)

Andrej Babiš s Danielem Hermanem v Letech u Písku | FOTO: ČTK

Jak to dopadne, když mají našeptávači dovolenou? Z koncentráku je „šup tam s nimi“. Čtvrtečním prohlášením ohledně koncentračního tábora v Letech Andrej Babiš opět prokázal několik věcí. Například to, že o české historii nemá ani páru. A dále opět dokázal, že bez stáda dobře placených poradců, našeptávačů a píáristů by neměl udělat jediný krok a především, neměl by otevírat ústa.

V minulosti se to stalo už mnohokrát. Když je Babiš vystaven tlaku, je arogantní, křičí, vzteká se. Když je mezi „obyčejnými lidmi“ a občas se ho někdo zeptá na něco, na co jako odpověď nestačí naučená mantra „Za to může Kalousek“, „Všetci tady kradnú“, případně modifikace „25 let tu všetci kradnú, my uděláme pořádek“, je Babiš v koncích. Z úst vypouští nesmysly, ztrapňuje sebe, svoji politickou firmu (ANO) a všechny okolo sebe. Tak jako se to stalo ve čtvrtek ve Šluknovském výběžku.

Chudáci píáristi pak měli celý večer co dělat, aby na facebookový profil svého zaměstnavatele vypotili něco výmluv, jak to pan velkomožný vlastně myslel. A stejně to nezvládli. Tentokrát Šéf zahrál na ostrou strunu. Výzvy k odstoupení z vlády po nevinném předvolebním výletu do Šluknovského výběžku hovoří za vše.

Babišův úterní výlet do Let trapnost jeho situace ještě prohloubil, když připomněl, že vše má vlastně na starost Dienstbier. A že se on, Šéf, znal s Arnoštem Lustigem. Ano, opět v souvislosti se sebou uvedl jméno autority, která se už nemůže bránit. Tak jako se po úmrtí Věry Čáslavské chlubil tím, že dal peníze na výrobu filmu Věra 68. Smutné.

Tohle se nepovedlo. I když se kluci hodně snaží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články