Jak velký majetek nemá Pan Obmyšlený Andrej Babiš? Nebude vám stačit monitor

hlídacipes.org

Server Hlídací pes publikoval koncem minulého roku aktualizovaný přehled majetku Andreje Babiše. Grafické ztvárnění jeho majetkových podílů si nyní lidé posílají po sociálních sítích a s překvapením zjišťují, že při otevření mapy jim obvykle jejich monitor nestačí na to, aby byl přehled čitelný. Celý tento majetek po zřízení svěřeneckého fondu nyní formálně Andreji Babišovi nepatří. Je „pouze“ jeho „obmyšlenou osobou“, neboli jediným příjemcem po ukončení působení fondu. A není pochybnost o tom, že stále o majetku rozhoduje. jeho deníky MF DNES a Lidové noviny se chovají stále stejně jako Babišův komunikační nástroj.

hlídacipes.org

hlidacipes.org 

Ministr financí a místopředseda vlády Andrej Babiš (ANO) vlastní celkem tři společnosti – Agrofert, SynBiol a AGABSY (dříve Kostelecké maso uzeniny).

Koncern Agrofert sdružuje více enž 200 dceřiných a vnukovských firem se zaměřením na chemii, potravinářství, zemědělství, lesnictví, uzenářství a dlouhodobě vykazuje zisk v řádu miliard korun. AGABSY je firmou bez zaměstnanců a bez dceřiných společností, která slouží pouze ke správě majetku.

Koncern SynBiol byl z Agrofertu vyčleněn v roce 2014. Na první pohled lze říci, že právě tato společnost spravuje firmy, na kterých Babišovi hodně záleží, a které chce mít pod dozorem. Zkrátka – koncern SynBiol zastřešuje Babišovi jeho srdcový byznys.

Jeho prostřednictvím vlastní například společnost Farma Čapí hnízdo, jíž se rád chlubí a kam zve své hosty, ale kterou zároveň prošetřuje OLAF, kontrolní orgán Evropské komise kvůli přidělení dotací.

Mimo Agrofert vyčlenil Babiš také své tři francouzské společnosti – Imorep, Imodim a Exorep, prostřednictvím níž vlastní svou pýchu – luxusní michelinskou restauraci Paloma v městečku Mougins.

Poslání firmy SynBiol je jediné: řídit svých čtyřicet dceřiných či vnukovských společností. Klíčovými společnostmi ve struktuře SynBiol je Hartenberg Holding a IMOBA, na které jsou navázány další neméně důležité firmy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner