Deset nápadů jak zlepšit Českou republiku: Tady je desatero Alexandra Vondry

Eric Drooker

Europoslanec Alexandr Vondra přednesl na kongresu ODS ve svém kandidátském projevu před volbou místopředsedů ODS unikátní projev, v němž se přihlásil k obecným principům liberálně-konzervativní strany, ale zároveň je doplnil o deset konkrétních bodů, které by podle něj měla Občanská demokratická strana prosadit.

Alexandr Vondra navrhuje:

  1. Na Pražském hradě mají být v nově vybudované pokladnici trvale přístupné korunovační klenoty. Mají to ve Vídni, v Cáchách nebo v Paříži, proč to nemůžeme mít také? Lidé mají mít možnost poklonit se předkům, aniž by museli v televizi sledovat ostudu a utrpení při jejich posledním výjimečném zpřístupnění.
  2. Prosaďme urychlené dokončení dálničního okruhu Prahy. Polsko staví dálnice rychle. Babišova vláda zaostává.
  3. Co nejrychleji postavme rychlovlak z centra Prahy na Letiště Václava Havla. Jedná se o vizitku celé země.
  4. Okamžitě vybudujme železniční rychlodráhu z Ústí na Labem do Brna. Spojme rychlovlakem Berlín a Vídeň. Vindobona musí Českou republiku objíždět.
  5. Postavme v Praze novou národní koncertní síň s dobrou akustikou.
  6. Postavme v Brně národní fotbalový stadion a spolu s dalšími zeměmi kandidujme na pořádní mistrovství světa ve fotbale.
  7. Navrhněme Američanům, abychom v Ostravě-Mošnově zřídili společnou strategickou leteckou základnu. Pomůžeme tím těžce zkoušenému regionu a upevníme vztahy s naším spojencem.
  8. Mladým lidem, kteří se rozhodnou farmařit, zajistěme dostupnost zemědělské půdy. Oživme venkov. Podpořme rodiny s dětmi a zlepšeme demografii. Outsourcovat demografii je tragédií národa.
  9. Pomocí dotací bojujme se suchem. Malý rybník do každé vesnice! Musíme zadržovat vodu v krajině a bojovat se suchem.
  10. Navrhněme národní internetovou anketu, jakého ptáka by si Češi vybrali za svůj národní symbol. Každý národ v Evropě má symbolického ptáka, jen Češi a Slováci ho nemají. (Alexandr Vondra je vášnivý ornitolog.)

Europoslanec Alexandr Vondra se vrací do vedení ODS. Na sobotním kongresu se stal řadovým místopředsedou strany. Vondra dostal nejvíc hlasů ze všech adeptů na místopředsedy, z 488 delegátů ho volilo 443. 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články