Jakého chci prezidenta

Kandidáti na post prezidenta (ČTK / FORUM 24)

Kandidáti na post prezidenta | FOTO: ČTK / FORUM 24

Chci prezidenta, který by v roce 1938 odmítl Mnichovskou dohodu, a pokud by musel kapitulovat, tak pouze na válečném poli tváří v tvář nepřekonatelné převaze nepřítele.

Chci prezidenta, který by v roce 1939 jasně odmítl Hitlerovy požadavky a neospravedlňoval se tím, že jeho souhlas je stejně právně neplatný.

Chci prezidenta, který se nebude mstít demokratickým spojencům tím, že ve válce za jejich zády uzavře smlouvu o přátelství s totalitním Sovětským svazem.

Chci prezidenta, který by po válce v roce 1945 v naší zemi usiloval o obnovu plného demokratického právního státu se svobodnou soutěží politických stran, která by nebyla přidušena žádnou Národní frontou.

Chci prezidenta, který by v roce 1949 nepřijal demisi demokratických ministrů a otevřeně by se postavil proti pokusu komunistů nastolit totalitní režim.

Chci prezidenta, který by v roce 1968 odmítl sovětskou okupaci a nelegitimizoval ji podpisem Moskevských protokolů.

Chci prezidenta, který by v roce 2017 nejmenoval premiérem člověka trestně stíhaného za podvod, dokud se soudně neočistí.

Chci prezidenta, který se veřejně postaví proti všem pokusům o zavádění autoritářských forem vládnutí.

Chci prezidenta, který se veřejně postaví i proti většinové protiuprchlické hysterii a bude hájit naši mravní povinnost pomoci lidem ohroženým na životě nespravedlivým pronásledováním.

Chci prezidenta, který bude stejně tak hájit naše právo neposkytovat azyl lidem, kteří se za uprchlíky jenom vydávají, a právo udělit občanství pouze lidem, kteří přijmou za své naše ústavní hodnoty.

Chci prezidenta, který nebude ohrožovat naši bezpečnost poklonkováním autoritářskému Rusku a totalitní Číně, a to ani v případě, že by nám to přinášelo hospodářské výhody.

Chci prezidenta, který si svými postoji získá respekt našich spojenců v rámci NATO.

Chci prezidenta, který bude v českém národě posilovat evropské smýšlení a v Evropské unii prosazovat české potřeby.

Chci prezidenta, který v životě osvědčil, že mu jde o prospěch druhých víc než o svůj vlastní.

Chci prezidenta, který obstojí v těžkých časech, i když doufám, že nepřijdou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]