Jako kdybychom volili Karla IV., stěžoval si Babiš na předvolební kampaň. Pavel vtipkoval o Kolářovi

Petr Pavel a Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě Českého rozhlasu. (Pavel Hofman / FORUM 24)

Petr Pavel a Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě Českého rozhlasu. | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Hodinu před otevřením volebních místností se prezidentští kandidáti Petr Pavel a Andrej Babiš (ANO) naposledy setkali v debatě Českého rozhlasu. Vypadá to, jako kdybychom volili Karla IV., prohlásil hned v úvodu Babiš. Pavel vtipkoval o bývalém diplomatovi Petru Kolářovi.

My jsme měli s panem Pavlem X duelů. Včera jsme se snažili vyslat jasný signál, aby na sebe naši fanoušci neútočili. Odezva na síti byla taková, že je to nuda,“ postěžoval si Babiš na ohlasy na čtvrteční debatu na Nově. Následně přiznal, že se těší, až volby skončí. „Vypadá to, jako kdybychom volili Karla IV. Společnost je bohužel rozdělená od přímé volby v roce 2013,“ řekl. Svého soupeře také označil za velkého favorita druhého kola prezidentských voleb.

Petr Pavel a Andrej Babiš (Pavel Hofman / FORUM 24 / Evropská unie)

Oba kandidáti byli následně vyzváni, aby odpověděli na otázku, na kterou se jich zatím nikdo nezeptal. „Mě se třeba nikdo nezeptal, kolik kilometrů jsem ujel v kampani na motorce. A to mě opravdu mrzí,“ řekl Petr Pavel. Dokresluje to podle něj celkový obrázek kandidáta. „Na motorce jsem ujel asi tři tisíce a v autě asi šest tisíc kilometrů.“ Babiš k tomu dodal, že on jezdí na kole.

Kandidáti se dále vyjadřovali k otázce Číny a Tchaj-wanu či válce a míru včetně konfliktu na Ukrajině. Padl ale i dotaz na to, koho by si v případě zvolení vzali s sebou na Hrad. Moderátor se Pavla zeptal, zda by si do týmu vybral i bývalého diplomata Petra Koláře. „Jediný kolář, který bude mít na Hradě nějaké slovo, bude protokolář,“ vtipkoval generál.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články