Jan Blatný zklamal jako ministr i jako lékař. V zájmu Babiše a jeho kámpáně

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) (ČTK)

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: ČTK

Kampaň za každou cenu. I kdyby měli umírat lidé. Taková je situace v Chebu. Je to mimořádně kruté a děje se to teď a tady. Nemocnice v Chebu je řadu týdnů extrémně přetížená. Kapacitně nezvládá péči o pacienty s čínskou chřipkou. Usilovně žádá o pomoc. Pomoc chebské nemocnici logicky nabízejí nemocnice v Německu, vzdálené jen několik málo kilometrů. Tu nabídku zmiňují opakovaně. Ministr zdravotnictví tuto pomoc vytrvale odmítá.

Situace dospěla tak daleko, že se do Chebu vypravil sám pan ministr, aby vyšetřil, zda je situace opravdu tak moc vážná. A co vyšetřil? Že situace je vážná, ale že když pacienty bude vrtulník přepravovat z Chebu do nemocnic po celé republice i v noci, tak je to zvládnutelné. A opět nepovolil převoz pacientů přes hranice.

Eric Drooker

Je nepochopitelné, že může lékař rozhodnout o tom, že pacient nebude přepraven pár kilometrů sanitkou, ale že bude lepší, když bude zaměstnána letecká záchranná služba, která bude hledat, kde po republice mají ještě alespoň pár volných míst, aby tam pacienta vyložila. Tohle není péče o pacienty. Tohle je kámpáň pro Babiše. Velmi slušně řečeno.

Lékaři Blatnému totiž musí docházet, že využít opakovanou nabídku pomoci ze strany německých nemocnic by bylo správné a logické. Jenže neudělá to, protože kdyby vláda využila pomoci ze zahraničí, ukázala by, že situaci nezvládá. A přesně to se nyní děje.

Pomoc v zahraničí by narušila chatrnou Babišovu kámpáň. Ukázala by, že nemá situaci pod kontrolou, že je to tady ještě horší, než se zdá, jednoduše by byla odhalena pravda. A to si pan Best in covid nemůže dovolit. I když patří v boji s čínskou chřipkou k nejhorším na světě, dál hraje divadlo, že vše zvládá. Opak je pravdou.

Není pochyb o tom, že Jan Blatný jako lékař v oboru dětské hematologie vykonal mnoho záslužného. Ale teď, v zájmu předvolební kampaně lháře, estébáka a člověka, který je stíhaný kvůli dotačnímu podvodu, Jan Blatný zklamal nejen jako ministr zdravotnictví, ale i jako lékař.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články