Jan Hamáček, makající a bdící. Bez bázně, hany a jakéhokoli studu

Jan Hamáček, předseda ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Babišovy vlády (ČTK)

Jan Hamáček, předseda ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Babišovy vlády | FOTO: ČTK

Když vás nikdo nikdy nepochválí, musíte to udělat sami. Na tuto větu si musel vzpomenout vicepremiér, dvojministr a předseda ČSSD Jan Hamáček. Proto se sám politoval, jak on maká a dva týdny už nespí. Hamáček jede v jednom kole, Piráti Ivana Bartoše nedělají nic, ale můžou vyhrát volby a Hamáčkova ČSSD může… poprvé po 30 letech opustit sněmovnu.

Buďme k Hamáčkovi pro jednou spravedliví a shrňme si v pěti bodech, proč poslední dva týdny nespal a proč se tomu nemůže nikdo z nás vůbec divit.

1. Hamáček obhájil post lídra ČSSD a nechal své kritiky vyházet z vedení strany. Stranické organizace se někde bouří a někde dokonce zanikají. Preference signalizují propad pod hranici volitelnosti.

Eric Drooker

2. Hamáček oznamuje svému protikandidátovi na pozici předsedy strany Tomáši Petříčkovi jeho odvolání z pozice ministra zahraničí. Nadějný kandidát Lubomír Zaorálek uvolněnou funkci s nevděkem odmítne a Hamáček se na pár dní musí stát ministrem vnitra i ministrem zahraničí.

3. Hamáček jede jako nový ministr zahraničí zachraňovat životy českých občanů a oznamuje v čase rostoucího napětí mezi Ruskem a NATO kvůli Ukrajině cestu do Moskvy pro vakcínu Sputnik V. Babiš mu cestu zatrhne a Hamáček musí pár hodin tajuplně mlčet.

4. Babiš a Hamáček předstupují před novináře s odhalením, že explozi muničáku ve Vrběticích a smrt dvou českých občanů v roku 2014 zavinili speciální agenti ruské zpravodajské služby GRU. Okázale vyhostíme z Česka 18 ruských diplomatů, abychom zírali, jak nám Kreml na oplátku znefunkční ambasádu v Moskvě.

5. Rusofila Hamáčka Rusko zklamalo až tak, že zapomněl členské státy EU formálně požádat o solidaritu s ČR v diplomatické válce. Nevadí, naši strategičtí partneři to udělali i bez něj. A k tomu Češi nevěřícně musí poslouchat řeči vicepremiéra, který tvrdí, že cestu do Moskvy ani neplánoval, byla to jen kamufláž.

Je jasné, že se Hamáček musí chválit sám a veřejně. Nikdo jiný by na to neměl sílu, odvahu a především tu drzost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články