Jan Hamáček ve videu vysvětluje, že PES chcípnul kvůli opozici

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČSSD

ČSSD na své facebookové stránce představila nový formát komunikace s lidmi. Ve videu s označením Hamáček Live! předseda strany odpovídal na nejčastější dotazy, které vláda v souvislosti s epidemií dostává. Dozvědět jsme se tak například mohli i to, že PES chcípnul kvůli opozici.

Mezi otázkami, na které Hamáček odpovídal, byl také dotaz, zda se ještě někdo řídí systémem PES. „Podle PSA se samozřejmě řídíme,“ začal Hamáček. „Irská tabulka neboli PES funguje. Samozřejmě průběžně děláme drobné změny, ale to, proč to vypadá, že se podle toho PSA nikdo neřídí, nebo že dokonce PES chcípnul, je proto, že opozice začíná vytvářet vlastní PSY. Je tady PES Dominika Feriho, PES Petra Fialy. A v tom už se nikdo nevyzná. Ale ten vládní PES stále platí. A to je věc, podle které se řídíme a řídit budeme,“ identifikoval jasně a srozumitelně příčinu zmatků místopředseda vlády.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Někteří Hamáčkovo „Dobrý den, tady sociální demokracie“ připodobnili k sérii „Čau lidi“ premiéra Andreje Babiše. Jiní se zaměřili na alternativní vysvětlení zmatků ohledně PSA.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner