Jan Hamáček zkolaboval a ruší svůj program. Už toho bylo moc, uvedl

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČSSD

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček po sjezdu své strany zkolaboval. Řekl to deníku Blesk s tím, že má za sebou „drobný kolaps“, který souvisí se zdravotními komplikacemi s tlakem. Před několika týdny také podstoupil operaci horních cest dýchacích.

„Mám za sebou drobný kolaps. Už toho bylo moc. Asi tlak. Zkusím se dát dohromady a večer dorazit na grémium,“ sdělil Hamáček pro deník Blesk. Jeho zdravotní stav však prý není nijak vážný a záchranou službu nepotřeboval.

FORUM 24 (archiv)

Kolaps potvrdila i mluvčí ČSSD Eva Gregorová. „Mohu potvrdil, že pana předsedu Hamáčka postihla lehká indispozice, která se obešla bez lékařské péče. Jeho dopolední program byl zrušen,“ řekla deníku.

Hamáček má za sebou turbulentní dny. V pátek obhájil na sjezdu ČSSD post předsedy strany a porazil tím Kateřinu Valachovou i Tomáše Petříčka, kterého později odvolal z funkce ministra zahraničních věcí. Prezident Miloš Zeman pověřil Hamáčka vedením resortu do doby, než najde vhodného nástupce.

Tím měl být současný ministr kultury Lubomír Zaorálek, který však v emotivním proslovu v úterý ráno sdělil, že požaduje sjednotit zahraniční politiku státu a nalézt vhodného nástupce. Sociálního demokrata Jana Birkeho nepovažuje za adekvátní náhradu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]