Jan Hnízdil: Naše země je v rukou chaotických, psychicky labilních a trestně stíhaných politiků

ČT

Jan Hnízdil. | FOTO: ČT

Známý lékař Jan Hnízdil publikoval na svém blogu veřejnou výzvu, aby se lékařské oborové instituce pokusily vyvážit impulzivní a chaotické vystupování předsedy vlády Andreje Babiše a vzaly informování veřejnosti o boji s epidemií koronaviru do svých rukou. Podle Hnízdila vláda vytváří paniku, která může být v důsledku pro stát nebezpečnější než samotná epidemie.

Žádejme ustavení odborné pracovní skupiny

 

Česká lékařská komora
MUDr. M. Kubek, prezident
Česká lékařská společnost J. E. P.
Prof. MUDr. Š. Svačina, DrSc., MBA, předseda

Vážený pane prezidente, vážený pane předsedo,

jsem velmi znepokojen způsobem, jakým je veřejnost informována o šíření koronaviru a preventivních opatřeních. Rozhodnutí premiéra Babiše jsou impulzivní, chaotická, v přímém přenosu peskuje ministra zdravotnictví Vojtěcha, profesor Prymula sděluje, že demokracie při zvládání epidemie škodí. Mám důvodné obavy, že panika, která v důsledku tohoto způsobu sdělování informací narůstá, může ve výsledku napáchat větší zdravotní a ekonomické škody než koronavirus. Naléhavě proto žádám ČLK a ČLS J. E. P., aby vytvořily pracovní skupinu, složenou z nejlepších odborníků na šíření koronaviru a paniky, která bude veřejnost informovat uvážlivě, citlivě a profesionálně, zavedená opatření bude koordinovat s WHO, EU a sousedními státy. Nepochybuji, že česká medicína takovými odborníky disponuje. Jsem přesvědčený, že péči o naše zdraví, životy a naši zemi nemůžeme dál ponechávat v rukou chaotických, psychicky labilních nebo dokonce trestně stíhaných politiků.

Děkuji za vyjádření.
V úctě. MUDr. Jan Hnízdil
V Praze 17. 3. 2020

Zdroj: Jan Hnízdil, blog na serveru Aktuálně.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner