Jan Hřebejk: Zeman dělá vtipy pro hlupáky a za naše prachy vede kampaň

Režisér Jan Hřebejk není fanouškem Miloše Zemana (reprofoto DVTV)

Režisér Jan Hřebejk není fanouškem Miloše Zemana | FOTO: reprofoto DVTV

Režisér Jan Hřebejk je znám svým kritickým pohledem na politiku současného prezidenta. Jeho kritický postoj se za poslední dobu nezměnil, což dokázal v rozhovoru pro DVTV, kde rozebíral nejen Zemanovu snahu obhájit svůj prezidentský mandát, ale zmínil i to, že současná hlava státu dělá vtipy pro hlupáky nebo zda by režíroval předvolební spoty.

Znovuzvolení Zemana je podle Hřebejka očekávatelné především proto, jakými prostředky nynější prezident disponuje. „Může za naše prachy, rozpočet kanceláře, dělat velkou kampaň, permanentní,“ připomněl režisér populárních Pelíšků. „Mně to nevadí, že má velké šance. Je to normální. Spousta lidí ho má ráda,“ uvedl.

„Jsem mile překvapen a chtěl bych vidět do duše Miloše Zemana, jaké je jeho vnitřní přesvědčení, že má pokračovat v takovém zdravotním stavu a věku, nebo jestli už ho v tom povzbuzují nějací lidé, pro které je to kšeft,“ zajímá se Hřebejk.

Recept na poražení Zemana podle režiséra existuje. „Musel by to být někdo, kdo to jednoznačně chce. Takové to, já to vlastně nechci, ale Kocáb mě přemluvil, to nepůjde,“ myslí si Hřebejk. „Když někdo bude říkat, že moc nechce, tak to nepůjde. Jak Václav Klaus, tak Miloš Zeman, kteří nejsou mými oblíbenci, se kampani věnovali,“ vysvětluje. „Chce to silná ramena, velké komunikační schopnosti a touhu být prezidentem. Ale nebude to zároveň psychopat, který chce být na známkách,“ dodal.

Angažovanost samotného Hřebejka se ale zřejmě očekávat nedá. Předvolební spoty jsou pro něj totiž tabu. „Jsem už na to asi starej. Dělal jsem reklamy, klipy, zjistil jsem, co umím, neumím. Neodsuzuju ale, když to někdo dělá, i když se neztotožňuje s programem dané strany,“ řekl Hřebejk pro DVTV.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]