Jan Hrušínský se ptá: Je tohle fraška, nebo tragédie? Lže premiér, prezident, nebo kancléř?

Jan Hrušínský  (ČTK)

Jan Hrušínský | FOTO: ČTK

Jednu ze zásadních událostí shrnul divadelník Jan Hrušínský do krátkého příspěvku, na konci kterého pokládá několik důležitých otázek a zmiňuje naději na změnu. Hrušínský naráží na kauzu údajných odposlechů podezřelého okolí prezidenta, na které si Zeman postěžoval Blesku, a na údajný nezákonný zákrok Babiše v této věci.

„V rozhovoru pro deník Blesk tvrdí prezident Zeman, že při schůzce s trestně stíhaným premiérem Babišem na téma činnosti Bezpečnostní informační služby byl přítomen i trestně stíhaný kancléř, který jak známo nemá bezpečnostní prověrku a u podobných rozhovorů být nesmí. Mynář proto už celé roky veřejnosti tvrdí, že při projednávání bezpečnostních informací zůstává za dveřmi,“ popisuje Hrušínský na úvod příspěvku jednu z absurdit České republiky, kterou je kancléř prezidenta bez bezpečnostní prověrky.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

„Zeman, který se premiérovi mstí za to, že definitivně nezničil ředitele BIS Koudelku, tvrdí, že mu Babiš před svědkem Mynářem slíbil, že zájem BIS o Zemana a jeho spolupracovníky premiér zastaví. Babiš tvrdí, že nic takového Zemanovi neslíbil, protože by tím porušil zákon. Mynář tvrdí, že Zemanovo tvrzení může dosvědčit, i když vlastně měl být za dveřmi, protože jinak by porušil svůj slib, že už navždy bude cizí rozhovory poslouchat jen za dveřmi. Lže tedy prezident Zeman? Premiér Babiš? Kancléř Mynář? Nebo že by byli podvodníci všichni tři?“ ptá se Jan Hrušínský a má jasno v tom, co prožíváme. Nejen z pohledu divadelního principála, ale i z pohledu občana.

„Jako divadelník se nemohu rozhodnout, zda je to fraška, nebo už dávno tragédie. Jako občan si říkám, že je to zlý sen. Noční můra České republiky. Jako člověk věřím, že v říjnu bude mít naše krásná země možnost se ze zlého snu probudit. Přeji nám všem, abychom tuto šanci nepropásli. Jen pro to musíme u voleb něco udělat. Alespoň k nim jít,“ vzkazuje Jan Hrušínský.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]