Jan Keller propadl sebelítosti. Ať hlasuje jakkoli, pořád ho někdo nemá rád

ČT

Jan Keller. | FOTO: ČT

Europoslanec Jan Keller si postěžoval, jak to mají naši zástupci v europarlamentu těžké.

V sobotu v Právu napsal: „Ve volební kampani, v agitačních materiálech některých stran a na jistých serverech se objevily tabule hanby, na nichž jsou uvedena jména údajných vlastizrádců. Svým hlasováním podporovali migraci, příliv utečenců a povinné kvóty.

Podobné kampaně zneužívají toho, že lidé pochopitelně nemají čas sledovat obsahy sáhodlouhých a mnohomluvných dokumentů, o nichž se rokuje v Evropském parlamentu. Žádný z těchto dokumentů nikdy neobsahuje jednoduchou formulku: ‚Jste pro kvóty, anebo je odmítáte?’… Věta o nutnosti umožnit uprchlíkům přežít jejich cestu je obalena celými odstavci deklarujícími, že lidé různé barvy pleti si jsou přece rovni a není správné, pokud je někdo diskriminován. Europoslanec má pak jen dvě možnosti. Pokud pro příslušný dokument, s jehož 99 procenty musí souhlasit každý normální člověk, ruku nezvedne, je označen za xenofoba, rasistu, fašistu a lidského vyvrhele. Pokud naopak dokument odsouhlasí, protože se ničím z výše uvedeného necítí být, objeví se jeho fotografie na stránkách hanby masově distribuovaných do všech domácností a jisté servery z něho udělají zrádce, odpadlíka a vyvrhele národa.“

Jeden by ho skoro politoval. Není úplně jasné, jestli tou obětí štvanic myslí sám sebe, ale zřejmě se ho to nějak citově dotýká.

Můžeme ho ubezpečit, že my všichni, co si občas dovolíme napsat nějaký názor, jsme už dávno vlastizrádci a vyvrhelové a dá se na to docela dobře zvyknout. A to musíme mezi těmi, co takové věci vykládají, žít a netrávíme tolik času v cizině. Ani nás za to tolik neplatí a nemáme tolik diet a asistentů. Musíme vlastizrádcovat a nechat se národem vyvrhovat za méně příjemných podmínek.

Když si ale odpustíme všechnu tu omáčku, která se kolem nějaké věci nadělá, jde přece o jádro věci. Keller byl vždycky proti kvótám, psal o tom kolem dokola a vysvětloval všechno horem dolem. Ono by se houby stalo, nebyly pro nás nijak vysoké, stejně bychom je do jejich zrušení nestačili naplnit, ale mohli jsme ukázat aspoň nějakou dobrou vůli. Tu jsme neukázali a pověst máme takovou, jakou si zasluhujeme.

Že nemá nadbytek odvahy jít v některých otázkách proti proudu, to víme. V tom se podobá naší zbabělé levici i pravici.

Ale proč k tomu přidávat tu sebelítost, jak ho nikdo nemá rád? Keller rád ve svých textech spílá Angele Merkelové. Není jediný, takových jsou celé zástupy. Viděl ji snad někdo takhle fňukat? Nějak nám ta levice zmaloburžoazněla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme