Jan Povýšil: Nechtěl bych to tady Babišovi nechat ještě deset let

Pavel Hofman

Jan Povýšil | FOTO: Pavel Hofman

Jan Povýšil je úspěšný plavec, paralympionik a držitel několika medailí. V neděli vystoupil na demonstraci na Letné, kde hovořil mj. o chybějících penězích v sociálních službách. Pro deník FORUM 24 upřesnil, kde je problém, ale pohovořil i o svých dalších plánech v politice.

Jak hodnotíte nedělní demonstraci na Letné?

Strašně pozitivně. Myslím, že se ukázalo něco, co mnozí z nás ani nečekali. Že v České republice funguje to, že když se nám něco nelíbí, dokážeme se spojit a postavit se tomu. A to je skvělá zpráva.

Vy sám jste hovořil o problematice sociálních služeb. Přitom se ale zdá, že Babiš peníze neustále rozdává, v čem je tedy problém? Kde chybějí?

On nerozdává všem, ale jen tam, kde je to pro něj výhodné. Bylo například slíbeno navýšení peněz pro pracovníky v sociálních službách, ty ale nejsou. Babišova vláda přidává důchodcům – ti to samozřejmě potřebují, ale ne jen oni. Je tady na obzoru další problém, kterým je drogová problematika, přesněji prevence. Na tu je také málo prostředků. Takže Babiš sice stále rozdává, ale taky stále na něco nemá.

Dá se tohle téma dostat k voličům hnutí ANO?

Nedá. K nim se dostává pouze to, co Andrej Babiš z jejich hlediska udělal dobře, nikoli to špatné. Je to dáno přesným cílením reklamy a tím, že Babiš má skutečně ten nejlepší PR tým. Ale zároveň se dá říci, že jeho voliči ničemu špatnému nevěří už z principu.

Může tedy taková demonstrace něco změnit?

Může rozhodně pomoci tomu, že si politici tzv. demokratického bloku sednou k jednomu stolu a řeknou si, co dělat dál. Protože bez spolupráce to nepůjde. Ano, Babiše možná za deset let porazí ODS. Ale já bych mu to tady nechtěl nechat deset let, to by nedopadlo dobře. Podívejte se, jak je to s Agrofertem – jeho firmy ztrácejí a ukázalo se, že celý holding je postaven jen na dotacích a na půjčkách.

A co se chystáte dál dělat vy?

Mým hlavním úkolem momentálně je nastoupit do zaměstnání a živit rodinu, také se chci ještě věnovat nějakým závodům. Ale rozhodně se nebráním dalším možnostem působení v politice. Blíží se krajské volby, komunální volby… a já jsem otevřený. Primárně se ale chci postarat o svoji rodinu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner