Jana Černochová: Babiš asi soutěží, kolik spáchá trestných činů za den

ČTK

Jana Černochová | FOTO: ČTK

Slova ministra financí o tom, jak ho mrzí, že Miloš Zeman zatím nepoletí na návštěvu Bílého domu, mnohé překvapila. Babiš totiž nepřemýšlí tak, že by se mohlo jednat o náznak toho, že jsme jako země Donaldu Trumpovi celkem jedno, ale stěžuje si, že nedojde k výhodnému nákupu helikoptér, který chtěl v USA údajně vyjednat. Tyto informace silně znepokojily Janu Černochovou, poslankyni ODS a starostku Prahy 2.

„Mě snad šálí zrak. Babiš řekl: ,Chtěli jsme zajímavou slevu za vrtulníky přímo od Trumpa na jednání!‛ Ministr financí evidentně soutěží, kolik trestných činů spáchá za den, jen co otevře pusu,“ napsala expertka ODS na obranu na svůj facebookový profil.  „Nejsou to náhodou pletichy ve veřejné soutěži?“ ptá se Černochová.

Ze seriózního jednání se podle jejích slov málem stala neskutečná fraška. „Kdy se ze Stropnického ,transparentního‛ výběrového řízení stalo řízení Vláda x Vláda a koňský handl: Donalde, nakoupíme americké vrtulníky (to si s klukama na vládě obhájíme, věř mi, neva, že porušíme zákon, to je cajk, všetkých už som si kúpil), ale naval slevičku za Ivanku, bude to píárově moc dobře vypadat, když je vlastně tak trochu od nás, víš?!“ zamýšlí se nad možným scénářem starostka druhé pražské městské části. „Jiné firmy, které o vrtulníky soutěží, se asi musí smířit se: ,Sorryako, terazky to tu bačujem ja.‛ Pasák, nebo bača,“ dodává.

Kritika neminula ani šéfa resortu obrany. „Ministr Stropnický zase jako pecka mlčí, ani se proti slovům ,šéfa‛ neohradí a nepošle ho, jako resortní ministr, do patřičných právních mezí,“ upozorňuje Černochová. „Umíte si představit, že by to, co řekl Babiš, prošlo před čtyřmi lety u novinářů bez povšimnutí třeba u libovolného ministra za ODS? Nikdy!“ má jasno opoziční politička.

„Ne, dneska je politika i novinařina už úplně bez limitu. A tahle handlířská babišo-stropnicko-zemanovská politická pornografie už po všech steče jako po teflonu,“ zakončuje rozezleně Jana Černochová.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner