Jana Černochová: Regulace legálně držených zbraní oslabí naši bezpečnost

Jana Černochová (ods.cz)

Jana Černochová | FOTO: ods.cz

Útoky v Nice, Mnichově a dalších německých městech vyvolaly podle Jany Černochové novou populistickou vlnu, která prosazuje tvrdá opatření proti majitelům legálně držených zbraní. Starostka Prahy 2 ovšem upozorňuje, že odsouzeníhodné činy, které se v posledních dnech udály v Evropě, nemusely dopadnout tak tragicky, pokud by třeba zasáhl někdo z ozbrojených civilistů .

„V souvislosti s opakovanými vražednými útoky cílenými na oběti z řad civilistů v Německu a v jiných evropských státech se ozývají stále více posilující hlasy, které volají po tvrdší regulaci legální držby zbraní,“ říká Černochová. „Tyto tragické události, jejichž oběťmi jsou nevinní lidé, jsou tak falešně zneužívány jako podpůrná záminka pro přijetí restriktivní evropské zbraňové směrnice, jež je v současnosti projednávána na půdě Evropského parlamentu,“ upozorňuje poslankyně ODS.

Ozbrojený civilista by možná pomohl

Opoziční politička je přesvědčena, že restrikce nepomůžou. „Podobně, jako k tomuto účelu byly zneužity teroristické útoky v Paříži, Bruselu a jiných městech, děje se tak i v těchto dnech v souvislosti s násilnostmi v Německu. Bez ohledu na to, čím jsou tyto činy motivovány, je třeba volání po přísnější regulaci legální držby zbraní jednoznačně odmítnout,“ je přesvědčena Černochová. „Právě tyto útoky potvrzují, že takové činy jsou páchány se zbraněmi nabytými a drženými nelegálně! Právě tyto útoky potvrzují, že naopak přítomnost ozbrojeného legálního majitele zbraně by třeba přispěla k tomu, aby civilních obětí bylo méně,“ myslí si.

„Důsledkem tragických událostí nesmí být další oslabování naší společnosti, její odzbrojení a snížení bezpečnosti nás všech. Paradoxně by to vedlo k ještě většímu nárůstu nelegálního trhu se zbraněmi a k oslabení kontroly zbraní ze strany státu,“ vysvětluje Jana Černochová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]