Jana Filipová: Xaverovi bych dala rozhovor leda v posledním stadiu pomatení smyslů

Jana Filipová (archiv Jany Filipové)

Jana Filipová | FOTO: archiv Jany Filipové

Paní Jana Filipová z Domažlicka je známa od doby, kdy v září 2019 uspěla se žalobou na Andreje Babiše. Nelíbilo se jí, že Babiš tvrdí, že demonstranti při protestech proti vládě jsou zaplacení. Teď rázně odpověděla televizi XTV, že s někým takovým, jako je Luboš „Xaver“ Veselý, do žádného pořadu nepůjde.

Na svém Facebooku paní Filipová napsala:

„A jéje…, tady si někdo myslí, že jako vesnická slepička skočím po každým zobu, co mi kdo hodí. 😂
Tak to se teda pánové ale fakt netrefili.😜

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Dostala jsem dnes zprávu od jakéhosi Lukáše Vajdy, na kterou jsem se rozhodla reagovat, aby bylo mezi námi jasno a nevzbuzovala jsem v něm nějaké marné naděje.😎

„Dobrý den, paní Filipová, rádi bychom vás pozvali na rozhovor do XTV o vašich aktivitách, případně možnosti vyjádřit se k čemukoli, co potřebujete sdělit veřejně.
Předem díky za zvážení, Lukáš Vajda, produkce XTV.“

„Dobrý den, pane Vajdo,
děkuji za Vaši nabídku, kterou ovšem nehodlám akceptovat. Mám totiž svoji čest a vnitřní jasně dané mantinely.
Jsem sice ráda, že Vás zajímají mé názory, ale pokud mou veřejnou prezentaci alespoň trošku sledujete, tak zajisté víte, že člověku jménem Luboš Xaver Veselý bych dala rozhovor leda v posledním stadiu pomatení smyslů, páč – jak mu velmi trefně řekla paní Věra Chytilová – je to velkej poštěvák.

Takže ‚milého‘ Xavera pozdravujte a vyřiďte mu, že na mně si své jméno vylepšovat rozhodně nebude.

Čest práci, soudruzi.“

Názor této občanky sdílíme, protože každý má právo se rozhodnout, komu bude zvyšovat čtenost nebo povzbudí sledovanost. Nicméně je pravděpodobné, že by to ani protřelý Veselý neměl v takové debatě moc jednoduché. Zvlášť když Babiš a spol dávají každý den proti svému působení tak bohatý materiál, že by si to jeden ani nevymyslel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner