Jana Peterková šíří hoax o Pirátech a Malostranské besedě

Dezinformátorka Jana Peterková (Profimedia)

Dezinformátorka Jana Peterková | FOTO: Profimedia

Známá dezinformátorka Jana Peterková rozšířila hoax o tom, že byl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš na „párty“ v pražské Malostranské besedě. V uvedeném zavřeném podniku se však nic podobného nekonalo a Bartoš naopak přesně vyjmenoval, kde všude jinde se nacházel, přičemž v inkriminované době byl i v živém vstupu na TV Nova. Na Peterkovou je kvůli šíření lží a pomluv podáno už několik trestních oznámení.

Peterková (Jana Peterka) rozšířila 27. října hoax o České pirátské straně a Malostranské besedě. Údajně členové strany, včetně předsedy Ivana Bartoše, měli být na „párty“ v Malostranské besedě. „Po internetu koluje bizarní video, kde příslušnice české konspirační scény tvrdí, že jsem včera byl na jakési údajné párty. Je to naprostá smyšlenost, včera celý den a večer jsem byl ve Sněmovně, kolem 19:30 jsem dával rozhovor v přímém vstupu do TV Nova na Malostranském náměstí, pak jsem dal řeč s demonstranty u Sněmovny, mezi kterými jsem dotyčnou dámu ani neviděl, vrátil se do kanceláře a pak odjel autem domů,“ reagoval předseda Pirátů Ivan Bartoš. Je pravdou, že skutečně v době, kdy se podle Jany Peterkové měl bavit v uzavřené restauraci Malostranská beseda, byl v živém vstupu na TV Nova.

V Malostranské besedě se nekonala žádná párty, ale probíhalo tam natáčení pořadu TV Prima. „Přátelé, na Facebooku, YouTube a dalších sociálních sítích se šíří video z profilu Jana Peterka z Malostranské besedy. Věc se má trochu jinak, než je ve videu popisováno. Včera probíhalo v klubu pravidelné natáčení pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Bar je samozřejmě zavřený, jak je i ve videu vidět. Natáčení je bez diváků a přítomen je jen štáb TV Prima a účinkující. Všichni dodržují všechna hygienická nařízení a doporučení. V Malostranské besedě neprobíhají žádné ‚soukromé‘ koncerty ani soukromé ‚párty‘. Tak asi tak… Celá věc nás dost mrzí a poškozuje naši pověst,“ musela vyvrátit Malostranská beseda.

Bývalá reportérka TV Nova je ve vodách českého internetu známou firmou. Již od propuknutí epidemie koronaviru plní sociální sítě hloupými videi, ve kterých například olizuje kliky na pozemku nemocnice nebo na protest proti nošení roušek konzumuje v metru nápoje. Nedávno šířila i další výmysly o českých zdravotnících nebo o pomoci spojenců z EU a NATO.

Zpráva je převzata ze serveru Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]