Jančura vyvěsil billboardy s Haškem a připsal k tomu: Kdo lže, ten krade

Eric Drooker

Bohorovná tvář jihomoravského hejtmana Michala Haška hlásá, že „Kdo lže, ten krade“. Občany Brna a okolí o tom z desítek billboardů a cedulí v MHD informuje majitel dopravního impéria Radim Jančura, jenž si v červnu obdobně posvítil na ministra Chovance, jehož telefonní číslo zveřejnil na svých autobusech.

Jančura, dříve spojovaný s hnutím ANO, tímto otevřeně vstupuje do předvolebního klání, pro idnes.cz však upozorňuje: „Kampaň není namířená proti sociální demokracii, ale jen proti Haškovi.“ Majitele žlutých autobusů a vlaků znepokojuje, že hejtmanův úspěch může mít devastující dopad na celou ČSSD. „V případě, že ve volbách na jižní Moravě vyhraje Hašek a naopak část jiných krajů Bohuslav Sobotka ztratí, může se také stát, že Hašek bude dalším předsedou strany a následně premiérem,“ obává se podnikatel.

screenshot-2016-10-03-15-29-53

Michal Hašek utržil ostudu popíráním povolební schůzky s prezidentem, před dvěma měsíci zase notoricky lhal o své neexistující mluvčí Proutníkové, ve skutečnosti lobbistce Janě Mrencové odsouzené za korupci. Jančuru na oplátku obviňuje: „Jde mu o nové vlaky za miliardy ze státní půjčovny pana Ťoka z peněz fondů EU nebo nějaké lukrativní tratě od Ťokova ministerstva či případných budoucích hejtmanů za ANO.“ Podnikatel kontruje: „Podporovatel pana Babiše už nejsem. Uvěřitelnější by bylo nařčení, že tady pracuji pro pana Sobotku.“

Na Jančurovu akci „Kdo lže, ten krade“ ještě včera večer navázala guerillová kampaň „Jaký hejtman, takové silnice“. Právě toto heslo se objevilo ve stovkách jihomoravských obcích, jež trápí zanedbaný stav vozovek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner