Jane Hamáčku, k promoření ČSSD Zemanem došlo, ale imunita nevznikla

Twitter J. Ovčáčka

Velké přátelství v Lánech | FOTO: Twitter J. Ovčáčka

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) mluvil na úterní schůzce v Lánech s prezidentem Zemanem o fungování Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Zeman před týdnem označil ÚZSI a také kontrarozvědku – Bezpečnostní informační službu (BIS) – za zbytečné.

Hamáček sdělil: „Panu prezidentovi jsem zrekapituloval, jaké změny proběhly za dobu, kdy jsem ministrem vnitra. Dohodli jsme se, že se v dohledné době sejde s panem ředitelem Šimandlem, aby mu mohl práci služby a její priority odprezentovat.“ (iRozhlas.cz)

Zeman minulý týden kritizoval ÚZSI i BIS, které prý považuje za naprosto zbytečné. Nejvíce věří Vojenskému zpravodajství, které podle něj nepřineslo žádnou informaci o případu údajného ruského agenta s jedem.

Jan Hamáček soudí, že pokud Zeman nějaké pochybnosti ve vztahu k rozvědce měl, podařilo se mu je rozptýlit.

Pavel Hofman

Pokud se Hamáček snažil „rozptylovat pochybnosti“, bylo to úplně zbytečné. Zeman žádné pochybnosti nemá. Ten si je naprosto jistý. Jistý tím, že tyto dvě instituce překážejí jeho loajální prokremelské  a pročínské politice. Výroční zprávy BIS mluví každý rok nelichotivě o pronikání čínského a ruského vlivu k nám a to vůbec nezapadá do obrazu konstruktivního a nerozborného přátelství, který se Zeman snaží vykreslovat. Je v tom tak pilný, že se to jeví už jako velezrada.

Zemanovi by sotva někdo dokázal, že je agentem ruských tajných služeb, ale ono to ani není nutné dokazovat. Podstatné je, že se tak chová. Jako vlivový agent, který se snaží Česko dostat co nejvíc do sféry vlivu cizích mocností, a to těch, které nejsou spojenecké.

Kolem Zemana se motá dost všelijakých podivných postav, které mají v Rusku a Číně své ekonomické zájmy. Ty jsou pro ně přednější než nějaký státní zájem.

Bylo by zábavné vědět, jak naše rozvědky sledují samotného Zemana a jestli náhodou nedostává zprávy sám o sobě. Přinejmenším Zemanovo dvořanstvo by mělo být sledováno pečlivě. Teď je otázka, jak naplnit funkci nějaké rozvědky dle zákona a současně všechno nedat na stůl tomu, kdo by měl být hlavním předmětem jejího zájmu. Až tak daleko jsme to dopracovali.

V tom všem je už jen podkapitolou, proč tohle všechno Hamáček dělá. Zeman si chce sociální demokracii buď podřídit, nebo ji zničit. V boji se Zemanem už prohrály větší kapacity, než je současný předseda ČSSD. Je to, jako kdyby se králíček chtěl spřátelit s kobrou, byť je tahle kobra už v některých ohledech poněkud nemohoucí. Jestli je tohle pokus smířit nějaké vnitřní rozpory v ČSSD, je to naivní. Strana je na tom ostatně už teď tak zle, že je nejspíš pozdě. Jako některé národy zabíjely své krále, posléze aspoň symbolicky, měl být odstraněn i Zeman a jeho strašidelný stín. ODS se odstřihla od Václava Klause pobývajícího v politickém záhrobí s vypětím sil, byť tam ještě zůstala nějaká spiritistická média, která jeho přízračného ducha vyvolávají.

Abychom použili dnešní jazyk, došlo k promořenosti Hamáčkovy strany Zemanem, ale imunita se nevytvořila. Proto má taky strana smrt na jazyku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner