Moderátor všech pořadů v galaxii z TV Barrandov uvedl, že bude kandidovat na prezidenta v roce 2023. Oznámil to na Facebooku TV Barrandov.

„Když jsem videl tu velkou podporu ze strany veřejnosti, tak jsem přemýšlel, že to stojí za zvážení. A rozhodl jsem se, že to v tom roce 2023 opravdu zkusím,” uvedl.

Soukup před časem založil politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Mělo bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Soukup se kolem politiky angažoval už dřív, v minulosti pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

„Chci aktivně vstoupit do dění, bez výmluv a prázdných řečí. Prostě dám svoji tvář, svoje jméno všanc,“ tvrdil Soukup. „Úderem dnešního dne zakládám politické hnutí List Jaromíra Soukupa, jehož cílem je bránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy,“ dodal. Za hnutí ale nikam nekandiduje, takže je otázkou, jak to dopadne se snahou stát se prezidentem.

Revue Forum Banner