Jaromír Soukup: Chtěl být prezidentem, teď prodává léky na prostatu

reprofoto

Jaromír Soukup už má i svůj e-shop | FOTO: reprofoto

Rakve, biče, olejovky. Tak by podle starého příměru šlo označit podnikání Jaromíra Soukupa. Tento mediální „magnát“ se stále pouští do dalších a dalších neprobádaných vod byznysu. Televize, časopisy, PR a politiku nyní doplňuje i e-shop, na němž seženete ledacos. Prášek na úspěch ale asi nemají, to by si ho narcistní konferenciér už dávno aplikoval a netrápil by se, jako doteď.

Soukup se nyní potácí od jednoho k druhému a stále se mu nedaří najít obor, který by kromě reklamy uměl dělat na takové úrovni, za níž by se nemusel stydět. Velkým problémem v tomto ohledu je egoistickému podnikateli především on sám.

Není totiž typem, který by si dal poradit od lidí, kteří v daných oborech mají zkušenosti, rozumí mu a něčeho dosáhli. Proto mu jeho časopisy vytváří lidé, které jinde už nechtěli a televizi drží při životě pár námezdných pracovníků, snášejících i to, když na ně hysterický Soukup řve nesmyslné požadavky a nadávky. Odpor, nebo jiný názor jsou předem zapovězeny.

Před časem se potvrdila informace o tom, že by majitel propagandistické televizní stanice rád zamířil na Pražský hrad. Ne však třeba na výstavu korunovačních klenotů, nýbrž jako nástupce Miloše Zemana. Ačkoliv by to byla výměna skutečně plnohodnotná, jednalo se spíš o Soukupův pokus na sebe upozornit a pomoci tak sledovanosti TV Barrandov. Ta se totiž rok od roku propadá a za chvilku nebude z čeho tento špás platit. Kandidatura vyvolala pouze veřejný posměch, velkou řádku vtipů a ťukání na čelo.

Proto Soukup zkouší cokoliv, kde cítí třeba jen špetku potenciálu. Najednou se tedy na jeho televizním kanále začala objevovat reklama na web, nesoucí jméno nezaměnitelného konferenciéra. Kdo by ovšem očekával nějaký merchandising, bude velmi zklamán. Chybí totiž trička s Mirkem, hrníčky s názvy jeho pořadů, nebo postery v nadživotní velikosti. Je to možná ještě horší. Soukup si pořídil takový vietnamský shop na internetu.

Můžete si zde koupit jízdní kolo, stolek pod televizi, oblečení na kolo, nebo léky na prostatu. Jaromír Soukup se dal do holportu s bývalým desetibojařem a dali dohromady takovou Alzu pro nenáročného kupujícího.

Pokud by to mělo znamenat, že se majitel TV Barrandov rozhodl pustit do nové etapy svého pracovního života, jednalo by se o dobrou zprávu. To by nám ovšem „šéf“, jak si teď Soukup rád říká, neudělal. Tak kvalitního „moderátora“, rozumějícího všemu bychom totiž sotva našli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner