Soukup konečně přiznal, že si dělá stupidní a trapnou předvolební kampaň

"Politik" Jaromír Soukup (FB TV Barrandov)

"Politik" Jaromír Soukup | FOTO: FB TV Barrandov

Pro každého, kdo alespoň lehce zná minulost majitele neúspěšné TV Barrandov, bylo pouhou otázku času, kdy se konferenciér komerční stanice začne opětně politicky angažovat. Jaromír Soukup totiž kromě egoismu trpí i neutuchající touhou dosáhnou něčeho podstatného, čeho by si všimli i jiní lidé, než kteří ho znají z jeho působení na mediálním trhu. Vždyť už v roce 2009 ředitel TV Barrandov hlásal, že do politiky chce a zaplatí za to klidně sto milionů.

Dříve Soukup vyhazoval peníze za podporu Demokratické strany zelených, či Věcí veřejných, dnes se ovšem pouští do vlastního projektu. Už teď se dá předpokládat, že se bude jednat o nejbizarnější hnutí v zemi, které dá vzpomenout třeba na Stranu přátel piva, nebo Důchodce za životní jistoty.

Bylo úplně jasné, že za Soukupovým angažováním se v roli „moderátora“ jedenácti pořadů nemůže být pouze jeho nezastavitelná touha zviditelnit se. Je sice pravda, že mediální magnát, jak říkává o Soukupovi Miloš Zeman, rád strhává pozornost na sebe a nejraději by svou fotografií polepil všechny reklamní plochy, které jsou v naší zemi k dispozici.

Na druhou stranu je ovšem nutné vnímat, že působení majitele TV Barrandov na jejích obrazovkách televizi pouze škodí a každý propad sledovanosti jde ruku v ruce se zmenšeným příjmem z reklamy. Od doby, kdy se Soukup rozhodl opanovat téměř celý hlavní vysílací čas své televize, jasně se ukázalo, že diváci tuto obsesi neoceňují a vydrží jen ti stěžejní, kterým je absolutně jedno, že jim hlavní tváře stanice Musil a Soukup ve všech pořadech lžou, dělají z nich hlupáky a smějí se jejich naivitě.

A právě na tyto nenáročné diváky slabšího intelektu bude šéf prohradní televize směřovat i svou další aktivitu, tedy působení nově vzniklého hnutí List Jaromíra Soukupa. Jak je zvykem, samozřejmě nesmí v názvu chybět jméno jednoho z nejšikovnějších lidí v zemi, možná i úplně nejskvělejšího, každá hovadina totiž musí být hned na první dobrou ocejchována logem JS. Proto i politický experiment nebohého pseudomoderátora nese jeho jméno, což připomíná ono pořekadlo o „všech sloupích“.

Nově vzniklý politik tak oznámil ve svém pořadu Moje zprávy, že protože je jediným, kdo to myslí s českými občany dobře a je vlastenec, na rozdíl od všech ostatních politiků, které ve svých show tak často a dobře kritizuje, musí se aktivně zapojit do veřejného dění. Bohužel ovšem zapomněl diváky uklidnit a sdělit jim, zda bude pokračovat i v uvádění 11 pořadů, které má zatím na svědomí.

Sice by asi bylo velmi problematické, aby šéf politického uskupení konferoval debatu se zástupci ostatních partají, ale v dnešní době se na takové „drobnosti“ nehledí a dá se předpokládat, že nikdo Soukupovi nic neřekne. Naopak, do jeho pořadů se i nadále pohrnou zástupci všech stran, aniž by si uvědomovali, že tím pouze legitimizují všechny sprosté a ubohé výpady ředitele TV Barrandov na všechny strany.

Ale to je právě jedna z věcí, kterou Soukup moc nedomyslel. Přes rok se totiž pilně snažil, aby ho přemýšlející část národa nesnášela a všechna podstatná česká média na něj nahlížela jako na blázna, který kope kolem sebe, což se naučil od svých politických vzorů Miloše Zemana a Tomio Okamury.

Právě šéf extremistické SPD ale zřejmě ze snažení svého kamaráda Mirka, s nímž rád a často tráví večery v sushi restauracích, nebude příliš nadšen. Na jeho voliče totiž bude List Jaromíra Soukupa cílit. Nikoho inteligentnějšího totiž nemůže program nově vzniklého hnutí oslovit. Některé už naplánované body se dokonce se sliby Svobody a přímé demokracie překrývají.

To ovšem Soukupovi absolutně nemůže vadit. Je totiž zvyklý si „půjčovat“ nápady cizích, třeba i z nenáviděné České televize, kterou tak často uráží, aniž by si dokázal připustit, že do politické budoucnosti je takový přístup značně amatérský a v žádném případě nebude patřit mezi komerční plus, která si na mediálním poli bude moci List připsat.

Bude to zkrátka taková obdoba Jiráskova „Proti všem“. Možná si Soukup myslí, že tím bude pro voliče přitažlivým a sází na Babišovu taktiku průběžného fňukání, jak se všichni spolčili proti němu, ale obehraný scénář může praktikovat jen někdo s premiérovým marketingovým týmem a ne člověk, který si plete bývalého majitele cestovky Václava Fischera se senátorem Pavlem Fischerem.

Bude to velmi zajímavá podívaná, která zřejmě chvílemi dá vzpomenout na dříve populární freak show. Místo lidí nějakým handicapem se v Soukupově šapitó budou objevovat typy jako Jiří Krampol, Standa Hložek, Honza Musil, Tomáš Ortel, Jolanda a jim podobní. Chvilku to bude překvapivé, potom nudné a nakonec trapné a směšné jako nynější estrády na TV Barrandov. Místo ztrácení času s Jaromírem Soukupem bude daleko lepší obrátit „List“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]