Jaromír Soukup se musí za své lži omluvit České televizi, rozhodl soud

Jaromír Soukup Českou televizi "miluje" (repro youtube.com)

Jaromír Soukup Českou televizi "miluje" | FOTO: repro youtube.com

Pražský městský soud v pondělí rozhodl, že se majitel TV Barrandov musí omluvit ČT za lživé výroky, které vyřkl v jednom ze svých pořadů. Pro Jaromíra Soukupa půjde o horší trest, než kdyby musel veřejnoprávní televizi platit nějakou pokutu.

To ani Česká televize po řediteli a konferenciérovi komerční stanice nechtěla. Podle rozsudku se tak bude muset Soukup omluvit v jednom ze svých pořadů, po dobu čtyř týdnů, navíc musí zveřejnit omluvu na webu TV Barrandov a napsat dva omluvné dopisy. Jeden do České televize a druhý Radě České televize.

„Vytýkané jednání nelze již označit za věcnou kritiku ale za dehonestující tvrzení,“ uvedla podle serveru Novinky.cz soudkyně Irena Karpíšková. „Většina výroků pana Soukupa byla na hraně. Byly to vždycky výroky, které manipulativním způsobem zkreslovaly skutečnost,“ dodala s tím, že se nejednalo o kritiku televize.

Soukup se bude ospravedlňovat za výroky v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, v němž se v několika dílech věnoval očerňování České televize. Ta nejprve jeho lži online komentovala na Twitteru, kde je uváděla na pravou míru, ale později sáhla i k žalobě.

Pondělní rozsudek je sice nepravomocný, ale už tak Soukupovi jasně ukázal, že si nemůže dovolit lhát bez trestu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner