Jaromír Soukup veřejně zastrašuje ředitele ČT Petra Dvořáka

Jaromír Soukup, ředitel TV Barrandov (reprofoto youtube.com)

Jaromír Soukup, ředitel TV Barrandov | FOTO: reprofoto youtube.com

Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup nabyl zřejmě dojem, že si díky svým službám pro Miloše Zemana, Andreje Babiše a Tomio Okamuru, může dovolit všechno. V upoutávce na nový díl svého pořadu Kauzy se pustil do osobní kritiky Petra Dvořáka, ředitele veřejnoprávní televize. Vzkázal mu prostřednictvím obrazovky, že mu garantuje, že si nenechá líbit, jak se k němu šéf České televize chová. Přitom Petr Dvořák nikdy nikde veřejně neřekl o Soukupovi ani jediné slovo.

Kritika České televize patří v posledních měsících k oblíbeným tématům majitele, ředitele a „moderátora“ TV Barrandov. Ten svou nenávist k médiu veřejné služby pochytil od prezidenta Zemana, se kterým rozjímá v jeho každotýdenním medailonku. Nyní se  ovšem zdá, že žák již překonal svého učitele. Soukup se v kritice České televize vyžívá dokonce více než Zeman.

Zlatá Ester Ledecká (ČTK)

Soukup přitom pomlouvá i konkrétní novináře. Nejčastěji mu vadí Václav Moravec, těžce nesl i dobrý výkon Světlany Witowské v prezidentské debatě, za který ji dokonce pochválil i Zeman. Podle Soukupa je však její „svatořečení“ zbytečně nafouknutou bublinou. Zkrátka žárlivost na šikovnější „kolegyni“, jak se patří.

Věta Jaromíra Soukupa na adresu ředitele ČT Dvořáka zní přesně takto: „Jestli si pan ředitel myslí, že si jeho chování nechám líbit, tak nenechám, to mu garantuji!“ Těžko ji chápat jinak než jako výhrůžku. Skutečnost, že Dvořák Soukupovo chování nijak nekomentuje, jde přitom stranou.

Zdeněk Šarapatka (FORUM 24)

Soukupovo chování je vysvětlitelné zřejmě tím, že Česká televize jeho moderátorský styl a názory, blízké Parlamentním listům, popisovala v odborném pořadu Newsroom. Soukup zde byl kupříkladu konfrontován se svou lží, když o svých Duelech hovořil jako o nejsledovanějších politických debatách. Od té doby je již Soukup „skromnější“ a svou show neprezentuje jako nejsledovanější, ale jako nejlepší.

Soukup je zjevně přesvědčený, že takovou kritiku jeho chování organizuje přímo osobně ředitel České televize, protože si neumí představit autonomní chování novinářů. Autokratickým stylem řízení se totiž Soukup proslavil a očekává, že jinde to nemůže chodit jinak.

Majitel TV Barrandov je skutečně pevný v kramflecích a sprostě útočí na každého, kdo se mu znelíbí. Se Zemanem a Babišem za zády a mediální agenturou, pomocí které drží v šachu řadu médií, je opravdu nebezpečným a mocným hráčem na mediálním poli. To se změní zřejmě až s koncem současné vládnoucí komunisticko-populistické party.

Dokud bude mít Soukup takovou moc jako dosud, může na své televizi vyhrožovat, komu chce, dezinformovat a lhát svým divákům. Snahu to změnit totiž nemá ani Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která jen občas požádá Soukupa o nějaké vysvětlení.

Pokud i vy chcete profesionální a nezávislá média, podpořte nás a předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]