Jaroslav Rudiš dostane prestižní německou Cenu literárních domů

Eric Drooker

Český spisovatel Jaroslav Rudiš letos dostane prestižní německou Cenu literárních domů. Ocenění, které je spojené s odměnou 15.000 eur (380.000 korun), převezme 15. března na lipském knižním veletrhu. ČTK to dnes oznámili pořadatelé, kteří ocenili mimo jiné Rudišovo různorodé literární dílo a jeho schopnost pracovat s literaturou v odlišných formách.

Pětačtyřicetiletý spisovatel, scenárista a dramatik cenu považuje za nejvýznamnější, kterou kdy dostal. „Mě těší, že mám v Německu a v Rakousku čtenáře. Myslím, že česká literatura nebo česká kultura se potřebují dostat ven z té země,“ řekl dnes ČTK Rudiš, který žije střídavě v Německu a v Česku. Ocenění podle něj patří i jeho spolupracovníkům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]