Jde to rychle. Malá řešila se Zemanem stíhání Babiše hned na první schůzce

Taťána Malá (Zbyněk Pecák)

Taťána Malá | FOTO: Zbyněk Pecák

Nastupující ministryně spravedlnosti Taťána Malá řešila hned na své první schůzce s Miloše Zemanem téma, za které je nejvíce kritizovaná. Probírali spolu trestní stíhání Babiše. V souvislosti s obviněním svého šéfa ze zvlášť závažného trestného činu Malá před časem prohlásila, že by bylo lepší stíhání odložit o čtyři roky, aby mohl Babiš klidně předsedat vládě. Podle kritiků ministryně spravedlnosti dokázala, že nemá smysl pro spravedlnost.

Mnozí čekali, že se Malá dnes za svá slova omluví. Neomluvila. Naopak potvrdila, že v případu svého šéfa se chce i nadále angažovat. „Státní zástupce už jasně naznačil, jakým způsobem se trestní stíhání ubírá, trestní stíhání (předsedy poslanců ANO) Jaroslava Faltýnka bylo zastaveno. Státní zástupce konstatoval, že chybí jaksi důkazy, vyzval policii, aby doložila důkazy. A já myslím, že na toto téma už není potřeba dále hovořit a byla bych ráda, aby se už uzavřelo,“ řekla Malá po návštěvě Zemana. Z jejich slov je jasné, jak ke stíhání Babiše přistupuje. Rozhodně ne nezávisle.

Kdo by si myslel, že zločin má řešit policie a soudy, tak ne. Pokud se jmenujete Andrej Babiš, tak váš možný zločin řeší ministryně spravedlnosti s prezidentem. To je ta nová doba. Malá každou větou dokázala, proč na ministerstvo míří a co je jejím úkolem.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]